Forest Swords na dwóch koncertach w Polsce!

Forest Swords, znany również jako Matthew Barnes, to elektroniczny producent i artysta z Liverpoolu, który wyrobił sobie renomę tworzeniem innowacyjnych elektronicznych światów. Z okazji swojego nowego albumu „Bolted”, Barnes odwiedzi Polskę z dwoma koncertami. 19 marca artysta wystąpi w poznańskiej Tamie, a 20 marca w warszawskim klubie Niebo. Matthew Barnes zasłynął dzięki swojemu drugiemu albumowi „Compassion” (Ninja Tune), a także remiksom dla Björk i Neneh Cherry. Jego twórczość nie ogranicza się jednak tylko do tworzenia własnych albumów – komponuje także muzykę do gier komputerowych, filmów i projektów artystycznych, co zaowocowało oryginalnymi ścieżkami dźwiękowymi m.in. do nagrodzonego na Sundance dokumentu „Ghosts of Sugar Land”.
Album „Bolted”, nagrany został w przestrzeni fabrycznej w rodzinnym mieście Liverpoolu. W jedenastu utworach Barnes zagłębia się w swoje unikatowe brzmienia, łączące melancholię i euforię, monochromatyczność i kolor, przeszłość i przyszłość. 

Wraz z ogłoszeniem albumu pojawił się singiel „The Low”, mroczna podróż przez trip-hop z metalicznymi akcentami. Utwór, pierwotnie przeznaczony dla Yoko Ono, łączy elementy z początku i końca procesu twórczego albumu. „The Low” i wcześniejszy singiel „Butterfly Effect”, z samplowanym głosem legendarnej Neneh Cherry, przesuwają muzyczny świat Forest Swords w bardziej mroczne rejony.

„Bolted” to album, który zdecydowanie różni się od poprzedniego dzieła Barnesa, „Compassion” z 2017 roku. Tym razem artysta prezentuje świat bardziej skondensowany, napięty, pełen naglącej pilności. Od przemysłowego pulsowania „Munitions”, przez nostalgiczny „End”, po psychodeliczne zakończenie „Line Gone Cold”, album to odważna, osamotniona, mroczna i piękna deklaracja Forest Swords jako jednego z najbardziej wyjątkowych głosów w muzyce elektronicznej.