Zobacz i usłysz własny sen w obrębie zbiorowego eksperymentu sfery REM. Przez całą noc, w otulinie noise’u i industrialu, będziemy balansować na granicy świadomości i sound-artowych powidoków. Muzycy (Patryk Lichota, Hubert Wińczyk i Michał Joniec) traktują instrumenty niekoniecznie jako zbiór poszczególnych, wyspecjalizowanych narzędzi do wydobywania dźwięków, a raczej jako geografie, mapy dźwiękowych uniwersów, nieustannie eksplorowanych. 

Wielogodzinna sesja obejmuje audiosferę, wielokanałowe projekcje wideo rozszerzone o eksperymenty optyczne, aranżacje przestrzeni, elementy performatywne, a także bodźce dotykowe i zapachowe. 

Będą przygotowane wygodne miejsca do leżenia, ale warto też zabrać swój ulubiony kocyk, poduszkę, przytulankę. Prosimy o przyjście w stanie trzeźwym i nienadużywanie napojów wyskokowych & substancji psychoaktywnych. 
O g. 8 wspólne przebudzenie, podziwianie niedzielnego poranka i rozmowy o snach przy kawie i śniadaniu.

_____________________________________

kakofoNIKT – poznańska grupa audiowizualna od 2006 roku poruszająca się na styku psychoaktywnej muzyki industrialnej, noise’u, free improvisation, instalacji dźwiękowych i performance’u. Wydali dotychczas 9 albumów. Zespół eksperymentuje nie tylko z formą muzyczną i niezwykle rozbudowanym, instrumentarium, ale też z unikatowymi rozwiązaniami wykorzystania samej przestrzeni czy pory występów. Występowali zarówno na uznanych festiwalach (Open’er, Wrocław Industrial Festival, Sonus ex Machina, Nowa Tradycja, Ethniesy, Animator, Millennium Docs Against Gravity, Malta Festival) jak i w zupełnie nietypowych i niesprzyjających lokacjach, typu zdewastowana synagoga, zamknięta przyczepa tira, środek ciemnego lasu. Skład: Patryk Lichota, Michał Joniec, Hubert Wińczyk.

Liquidacje – artyści i artystka światła zajmujący się sztuką Liquid Light Show – analogową techniką wizualizacji, której początki i okres rozwoju sięgają lat 60. Grupa tworzy poruszające się wizje świetlne oparte na płynnej, psychodelicznej projekcji. Dodatkowo poszerzają swoje obrazy o cymatykę i eksperymentalne podejście do zjawisk i form, które otaczają nas na co dzień. Swoimi pokazami uzupełniają koncerty, przedstawienia teatralne, imprezy – zarówno te w budynkach, jak i plenerowe – oraz tworzą instalacje montowane na potrzeby festiwali. Malują od ścian w ich domowych zaciszach po elewacje budynków czy korony drzew. Ich kompozycje odnajdują się w coraz to nowych dziedzinach i formach – zdawać by się mogło, że możliwości są nieograniczone. Starają się dopełniać i podnosić wartość odbieranych elementów koncertu czy spektaklu. W ich twórczości pojawia się pewna przypadkowość i ulotność – nieodłączny element sztuki tworzonej na żywo.