Żniwa to zakochane małżeństwo multiinstrumentalistów, Skjere i Raido. Grają neoceltycki, słowiański i nordycki pagan-folk, inspirowany dawnymi wierzeniami, legendami i fantastyką. Żniwa wykorzystują wyłącznie prawdziwe, akustyczne instrumenty – zaśpiewają i zagrają na lutni romantycznej, skrzypcach pięciostrunowych, didgeridoo, bębnie, harfie neoceltyckiej, tagelharpie oraz fletach irlandzkich, poprzecznych i alikowotowych. Żniwa to ich główny projekt, natomiast można ich spotkać ostatnio na koncertach w składzie Żywiołaka.

Furda jest multi-instrumentalnym duetem, który łączy ludowe instrumenty z możliwościami cyfrowej modulacji dźwięku. Dzięki temu zabierają oni słuchaczy w transowo-ambientowy świat, gdzie mongolski śpiew gardłowy otula w tańcu polskie praskrzypce zwane suką biłgorajską.
Furda jest zespołem, który żyje całym sercem w duchu DIY. Sami wykonują swoje instrumenty, efekty “gitarowe”, nagrywają i miksują swój materiał na własną rękę. Wierzą, że znajomość każdego etapu powstawania muzyki pozwoli im stworzyć niespotykane do tej pory kompozycje.

👉 Po koncercie będzie możliwość spotkania się z muzykami, rozmowy oraz nabycia płyt i innego merchu.