Trio Natan Kryszk (saksofon barytonowy), Tymek Bryndal (bas), Teo Olter (perkusja) istnieje od 2012 roku. Wtedy to zespół z rozpędem przebił się na polską scenę jazzową podczas koncertu w Pardon, To Tu na festiwalu Niewinni Czarodzieje.

Pokusa wydała pierwszą płytę pt. „ZERO” w 2013 roku w Casablanca Studios, drugą „EINZ” w 2018 roku w LADO ABC. Z tą płytą zespół zagrał trasę w Niemczech i Belgii, wiele koncertów w Polsce, a także na festiwalach: OFF Festiwal, Jazz Jantar, Jazz nad Odrą, Inne Brzmienia czy Unsound. W 2020 roku premierę miała kaseta wydana przez DREAMLAND SYNDICATE; pierwsza odsłona cyklu wydawniczego „Live at Pogłos”. 

Trzeci krążek – „D.W.A.” nagrany latem 2020 roku w legendarnym studio Zolton/Morton, został wydany w 2021 roku. Artyści czerpią na nim z nowych inspiracji i po swojemu rozprawiają się z kolejnymi muzycznymi incydentami. Na „D.W.A.” pojawiają się utwory konstruowane jak piosenki, bity, ale nie zabrakło też typowych dla zespołu kompozycji otwartych. Bez obaw, to bez wątpienia wciąż Pokusa.