Walentynki Grubych, Smutnych i Samotnych to MARKA, która znalazła już (nie bójmy się tego słowa) tysiące swoich entuzjastów w ubiegłych edycjach. Jest humor, jest granie na konwencji, bywa romantycznie, prześmiewczo, ironicznie. Nie ma zadęcia, jest świetna muzyka, fantastyczni ludzie i nieposkromiona masa NICZYM NIESKRĘPOWANEJ ZABAWY. Nawet jeśli nie czujesz tej nazwy, to zapewniamy Cię, że pod nią kryje się samo dobro, dystans, troska i wiele, wiele, wiele radości. Do tej pory w naszych szczególnych antywalentynkach brali udział: Michał Kempa, Wojtek Fiedorczuk, Damian Skóra, Bartosz Gajda, Grupa impro Ad Hoc, Mieszko Minkiewicz, Ranko Ukulele i Wojtek Szumański.

Wraz z nami w Poznaniu pojawi się prawdziwa Królowa polskiej piosenki ukulelowej, czyli Ranko Ukulele. Wdzięczna, szczera, autentyczna i fantastyczna.

Walentynki Grubych, Smutnych i Samotnych, to bezobciachowy pomysł na Twój zakochany wieczór. Przyjdź sam, w parze, w cieczy, w ciele stałym… Bądź sobą, baw się, śmiej się z nami, rozkminiaj prawdy życia i zapomnij na moment o całym świecie.
___
RDZENNY GOSPODARZ I POMYSŁODAWCA CAŁEJ IMPREZY: 

SMKKPM – Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn to muzyczny, niezależny fenomen. Ma w sobie bunt, zrezygnowanie oraz bardzo oddaną i zaangażowaną publiczność. Pojawili się na wielu ważnych imprezach komediowych, festiwalach muzycznych, kilkunastu realizacjach telewizyjnych, juwenaliach i koncertach w całym kraju. Zostali zaproszeni również do zagrania koncertu w Radiowej Trójce (kiedy była jeszcze Radiową Trójką) Ich piosenki trafiają do kinowych filmów („Miłość jest blisko” oraz „Czarna Owca”) i od lat w paradoksalny sposób niosą radość życia bez znieczulenia. Żyją w oczekiwaniu ogromnego sukcesu.
___
Ranko Ukulele to PIOSENKARKA z prawdziwego zdarzenia. Jej wdzięczne, bezpretensjonalne piosenki grane na ukulele, mają potężnych fanów a także koszą prawdziwe miliony wyświetleń. Przebojowość Ranko polega na jej sprawności w tekstach, dystansie do siebie, świata i humorze. Narracja Ranko pozbawia obciachu i pozwala żyć w zgodzie z sobą. Ranko jest świetną obserwatorką, która prowadzi nas przez ten świat nieoczywistą drogą, drogą bardziej bajkową, bardziej znośną, bardziej piękną.