Na kwietniowym showcase pod banderą wydawnictwa Agora Music zaprezentują się Maja Kleszcz, Chłodno oraz Lor.

Maya

To nowy wizerunek Mai Kleszcz – uznanej wokalistki, zachwycającej charyzmą i unikalnym głosem na estradzie i deskach teatralnych.

Maja Kleszcz przez prasę i krytyków określana jako jedna z najlepszych polskich wokalistek, od lat udowadnia, że nie jest to ocena przesadzona. Czy to na estradzie, czy komponując i grając na deskach teatralnych, zawsze przyciąga charyzmą i unikalnym głosem. Karierę zawodową zaczynała w wieku 14 lat w Kapeli ze Wsi Warszawa, zdobywając nagrody (min. BBC Radio, 3 Fryderyki), występując w ponad 30 krajach świata. Po odejściu z Kapeli wraz z Wojciechem Krzakiem tworzy incarNations, eksplorując świat retro-brzmień z pogranicza jazzu i bluesa. Specjalnie dla niej teksty tworzy Bogdan Loebl znany wcześniej z legendarnej już twórczości grupy Breakout. I również ta aktywność została dostrzeżona przez publiczność i krytykę (nominacje do nagród Trójki, TVP Kultura czy Fryderyków).

Oprócz specyfiki estradowej, z powodzeniem zajmuje się również komponowaniem muzyki teatralnej (nagrody min: Festiwal Gombrowiczowski; Festiwal Teatralny „Boska Komedia”) oraz filmowej. Obdarzona talentem aktorskim, gra również w spektaklach min. Teatr Narodowy w Warszawie czy Teatr Polski we Wrocławiu. Za całokształt pracy teatralnej w 2019 roku otrzymała Nagrodę Kapituły im. A. Bardiniego i Dyplom Mistrzowski. Jej głos nie pozostawia obojętnym, wywołuje najgłębsze emocje i pozwala uwierzyć, że nawet dziś możliwa jest bezkompromisowa wiara w sztukę. 14 nagranych płyt, 20 realizacji teatralnych, setki koncertów i wiele nagród to jej wizytówka.

Chłodno

Duet dwojga przyjaciół ze Śląska, Julki oraz Szymona, który powstał w 2019 roku. W swoich utworach łączą nostalgiczne ciepło letnich wieczorów wraz z melancholijnym wydźwiękiem jesieni. Dwie różne perspektywy, dwie różne dusze, ale w ich muzyce łączą się w jedno. 

„Kiedy myślimy o naszych utworach, najczęstsze obrazy, które pojawiają nam się w głowie to wschody i zachody słońca oraz letnie chłodne wieczory.” Muzyka, którą tworzą to połączenie akustycznych brzmień z elektroniką, która jest nastrojowa i bardziej skłania do rozmarzenia się, niż do tańca. Choć z pewnością nie można mówić jeszcze o ostatecznej wersji Chłodno…

Na swoim koncie mają wydaną płytę EP. Samodzielnie zorganizowali trzy trasy koncertowe – w ponad 40 miastach. Zagrali koncerty na takich wydarzeniach jak Sofar Sounds, Festiwal Lato na Fortach, Festiwal Fama czy Yass Week Festival.

Lor

Hipnotyzujący żeński kwartet, który dzięki fuzji dźwięków skrzypiec, fortepianu, basu oraz wokalu podbił serca publiczności. Zespół plasuje się jako awangarda współczesnej muzyki indie folkowej.

Grupę tworzą cztery utalentowane dziewczyny (Julia Błachuta, Julia Skiba, Paulina Sumera i Jagoda Kudlińska). Swoją przygodę ze sceną muzyczną rozpoczęły już w 2015 roku.

Obecnie na swoim koncie mają trzy albumy: „Lowlight”, „Sunlight” oraz ostatni z 2023 r. „Panny Młode”.