Zapraszamy serdecznie na transformujący bardzo skrzypcowy koncert zimowy!

Usłyszysz na nim m.in. dźwięki rwące i wciągające, medytacyjnie kojące i poruszające, strzelające i odrobinę fiki-miki! 

Pojawia się najpiękniejsze polskie kolędy, ogniste pastorałki, a także – żywa muzyka balfolkowa oraz – niepowtarzalne utwory improwizowane.
Te ostatnie zaistnieją tylko raz, i stworzymy je specjalnie dla Ciebie.

Posłuchasz też trochę niezwykłych skrzypcowych opowieści, z których dowiesz się np. – co to takiego skrzypatyk, czy można grać na leżąco, po co skrzypce się szczypie i dlaczego uwielbiamy zapach żywicy o poranku.

A także – na czym polegają smyczkowe transformacje i dlaczego Ciebie powinno to obchodzić!

Miła Orkiestra Smyczkowych Transformacji – to projekt, który powstał, aby przywracać miastu muzykę – żywą, autentyczną, poza filharmonią i akademią, graną przez pasjonatów.

Jest unikalny w skali kraju – to pierwsza i jedyna koncertująca orkiestra skrzypcowa, założona przez osoby, które nauczyły się grać na skrzypcach w wieku dorosłym i wciąż doskonalą swoje epickie moce!

Jeśli kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl – “jak to, w zasadzie, jest grać na skrzypcach?” – nie może Cię z nami zabraknąć!

—————–

Muzyka jest dla nas czymś ważnym.
Przestrzenią do spotkania człowieka z człowiekiem. Okazją do zatrzymania się z pędu codzienności. Źródłem radości i dobrej zabawy. Ujściem wielu emocji i miejscem narodzin – nowych.
Szczególnie muzyka grana na żywo – jest szczególnym prezentem, wzajemnym podarkiem: ja gram specjalnie dla Ciebie. Ty – poświęcasz mi swoją uwagę, słuchasz mnie. 
Przez krótki moment jesteśmy tam dla siebie, uważni. W tej krótkiej relacji coś zawsze się wydarza – może moja muzyka coś w Tobie ważnego obudzi? A to, gdy mnie słuchasz, tańczysz, przeżywasz i jesteś ze mną – otwiera moje serce na muzykę, na świat, na życie.
Tu się wydarza coś szalenie ważnego. Nie tylko w życiu każdej osoby, która bierze do ręki skrzypce. Coś ważnego wydarza się w przestrzeni miasta, jakieś inne cząstki zaczynają podskórnie w nim krążyć.

Przyjdź, posłuchaj. Stań się częścią tego pulsu!