„My Name is Poznań” to składanka promująca artystów związanych z poznańską sceną muzyczną wydawana we współpracy z wytwórnią Kayax. Na trzecim albumie projektu znajdzie się tzw. „szczęśliwa 13-tka”. Poniżej przedstawiamy laureatów.

1. Valerka x Siwa x Max Klem

Valerka, czyli Daria Waleriańczyk (wokalistka i autorka tekstów, uczestniczka The Voice of Poland), Siwa (multiinstrumentalistka, raperka, MC, z wykształcenia muzyk, realizator dźwięku, gra na pianinie, saksofonie, gitarach) oraz Max Klem (dj, producent muzyczny).  

2. Julia Borzęcka

3. Gabi Marszał

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Zadebiutowała na scenie programu „The Voice Kids Poland”. Jej pierwszym debiutanckim singlem był „Król Snów”, a następnie „Plakat”, „Zamknij drzwi”, „23 minuty po północy”, oraz „Galaktyczne…”. Piosenki pisze, jak i komponuje przy pianinie w swoim pokoju. Jej ostatni singiel porusza problem strachu przed niezrozumieniem i akceptacji wśród innych ludzi, bojąc się przy tym wyrażania własnych myśli i emocji wobec drugiego człowieka. Gabi swoimi piosenkami chce otworzyć ludzi na świat pokazując jego dobre o złe strony. Podobny styl artystyczny prezentują artyści, tacy jak Natalia Szroeder, Oskar Cyms, Ignacy, czy Julia Wieniawa.

4. Typowa Kowalska

Hania Kowalska – nietypowa wokalistka z typowym nazwiskiem. W przeszłości zasilała szeregi zespołów punkowych. Uczestniczka Tak Brzmi Miasto 2021, zwyciężczyni nagrody publiczności w konkursie Cały Fyrtel Śpiewa. Świeży, alternatywny twór z rockowym pazurem na polskim rynku muzycznym. 

„Piszę o tym co mnie wkurza i do czego tęsknię. Nasze utwory to jak poszukiwanie miejsca w świecie przez typowego milenialsa, którym jestem. Nie boję się krzyczeć. Bawię się słowem, a utwory często nie są dosłowne. Myślę, że każdy czuł kiedyś to, co Typowa Kowalska!”

Premiera w pierwszej połowie 2024 roku! 

5. Szygenda

Poznański raper Szygenda i producent Eddie Block połączyli siły i nagrali wydaną w zeszłym roku epkę Days before Narcyz. Odważne, niepokorne teksty, bujające brzmienia i szczegółowe obserwacje poznańskich ulic – to wszystko znajdziecie na tej płycie. 

6. Color Blue

Duet (Zuzanna Nicgorska i Patryk Jędras), który zapoczątkował chęć syntezy dream popu z emocjonalnymi pocztówkami ukrytymi w słowach i dźwiękach. Gatunkowo najbliżej im do muzyki alternatywnej i elektronicznej. Dotychczasowe utwory osadzone są w melancholijnych, sennych, ale barwnych aranżacjach, które niosą w sobie treści z pogranicza jawy i snu. 

W lutym 2022 roku zespół brał udział w kampanii Spotify „Fresh Finds Polska” skupiającej się na promowaniu młodych i niezależnych zespołów. Ich utwory były również puszczane w radiach takich jak np. Czwórka, Radio 357, lub Radio Kampus.

7. Stan Zapalny

Stan Zapalny to entuzjasta ekstremalnych przeżyć, którego niezachwiany upór, ciężka praca i konsekwencja w dążeniu do celu doprowadziły do wymarzonego debiutu w 2022. Jego pierwszy singiel pt. „Ego” okazał się radiowym strzałem w dziesiątkę i był jednym z najczęściej granych utworów w polskich radiostacjach. Od tamtej pory artysta regularnie wydaje nowe numery, które pojawiają się na radiowych antenach, a wśród nich m.in. „To już koniec” i „Na peronie”. Te i inne piosenki znaleźć można na debiutanckiej EP-ce Stana Zapalnego pt. „Moje ego” – dostępnej także w limitowanej wersji winylowej.

Jego muzyka jest taka, jak on sam: autentyczna, przekorna, energiczna, buntownicza, ale i momentami refleksyjna. Stan lubi bawić się słowem, co doskonale widać w jego utworach, pokazujących, niekiedy w żartobliwy sposób, naszą rzeczywistość. Wszystko to spina warstwa muzyczna, którą można określić jako przemyślany pop z elementami rocka. To zdecydowanie nie są grzeczne brzmienia, a nadchodzące nowości z pewnością zaskoczą obecnych i przyszłych fanów artysty.

8. .usmi

Zespół.usmi to dwóch_braci.usmi, grających muzykę.usmi, zwaną narcobeatem. Pierwszy koncert.usmi miał miejsce pod koniec 2022 roku. Zespół praktykuje minimalizm.usmi – gra krótkie_piosenki.usmi, by jak najszybciej przekazać słuchaczom to, co najważniejsze w ich twórczości.usmi, czyli swoje spojrzenie na problemy z którymi borykają się dziś młodzi ludzie, takie jak życie w cieniu wojny, pandemii i katastrofy ekologicznej. Piosenki.usmi mimo rockowych korzeni, ubierają się jak przystało na dzisiejszych nastolatków – w warstwę elektronicznych_dźwięków.usmi, alternatywnych_melorecytacji.usmi, a nawet rapu.usmi. Twórczość.usmi nie ma jednego źródła inspiracji – każda piosenka.usmi to inna historia, opakowana w inną warstwę inspiracji z różnych muzycznych podróży bębniarza.usmi i poety.usmi. Debiutancki_album.usmi będzie albumem koncepcyjnym, pt. „generacja_z” i ukaże się w 2024 roku. 

9. Kubeus

Kuba Mrozek, 10 latek, zaczął tworzyć swoje pierwsze kawałki już w pierwszej klasie, kiedy wszystkich zamknęła w domach pandemia. Kubeus brał udział w warsztatach rapu ,,Niepotrzebne skreślić” , które odbyły się tego lata w Pobiedziskach. Aktualnie Kubeus dołączył do Recycling Studio, gdzie pod okiem Dawida ,,C-zeta” Michalaka, pracuje nad swoim nowym, muzycznym materiałem.

10. Lock Down

„Jesteśmy punkowo hard core`owym zespołem dzieciaków i gramy melodyjną, a jednocześnie mocną i pełną zaangażowania oraz niesamowitej energii muzykę płynącą prosto z młodych serc i głów. Określamy ją jako punk rock kids albo young school.

Jesteśmy dzieciakami – mamy od 11 do 15 lat ale mamy profesjonalne podejście do muzyki, która jest niezwykle energetyczna z tekstami zaangażowanymi społecznie i politycznie (napisanymi przez nas). Nie gramy coverów, mamy set 11 swoich piosenek i nagraliśmy pierwszą płytę „We are the change” wydaną przez niezależną wytwórnię Jimmy Jazz Records.

Bycie nastolatkiem w dzisiejszym świecie jest trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Presja szkolna i rodzinna, fale nienawiści w szkołach i mediach społecznościowych, brak zrozumienia wśród rówieśników, nieustanna groźba wojny, świadomość nierówności społecznych, hejt… nasza muzyka pomaga nam przetrwać i chcemy się nią dzielić. To nasz nastoletni bunt i niepokój, który eksploduje przez naszą muzykę – hard-core/punk, ostre gitarowe riffy, agresywną perkusję i melodyjny wokal.

Chcemy wciągać młodych ludzi w muzykę hc/punk, aby oderwali się od ekranów telefonów i komputerów, aby zaczęli patrzeć i zastanawiać się nad tym, co dzieje się na świecie i co mogą zmienić na lepsze dla planety, zwierząt i innych ludzi.

Zagraliśmy już kilkanaście koncertów z takimi zespołami jak Cro-Mags, Bishops Green, Booze & Glory, The Analogs, Dr Misio, CF98, Unbeaten, Włochaty i wiele innych. W ostatnim czasie graliśmy na festiwalu NEXT FEST, Festiwal Pieśni Zbuntowanej (główna nagroda), JAROCIN Festiwal, Rock na Bagnie, Izerbejdzan Fest, Summerfest w Niemczech oraz kilkanaście koncertów m.in w Berlinie i Warszawie.”

11. Młody Żmija

’02 w kulturze działa od lat, muzykę tworzy od 2018. Z jednej strony reprezentant poznańskiego osiedla z wieloletnim zamiłowaniem do hiphopu, z drugiej ściśle działa z wykonawcami zaangażowanymi w scenę alternatywną. Muzycznie współpracuje m.in. z Mateusz Szejerka (getroundintheseason), Adam Jan, po prostu Kajtek, z którymi współtworzy też ekipę Piwnia Boys. Jako wokalista występuje z zespołem Młoda Kultura.

W 2019 debiutował singlem Laf Trap, żeby rok później poza kolejnym luźnym singlem Pull up wydać też debiutanckie EP: Cierpienia Młodego Żmii EP. Po dłuższej przerwie we współpracy z Sebastianem otworzył 2022 rok singlem Tracę wzrok. Ostatni singiel – Grudzień to powrót do chłodnych korzeni duetu z getroundintheseason, który w 2023 doczekać może się kontynuacji…

12. Przybył

Zespół Sławomira Przybyła – gitarzysty i autora piosenek. W swojej muzyce łączy tradycje piosenki autorskiej, jazzu, rocka oraz bluesa.

Zespół Przybył to laureaci Festiwalu Fama 2017 oraz Jarocińskich Rytmów Młodych 2018. W kwietniu 2019 roku Przybył zakwalifikował się do finałów eliminacji do Pol’and’rock Festiwal. W 2020 roku zespół przygotował oprawę muzyczną do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej w studio TVN w Warszawie na podstawie hymnu WOŚP-u – kompozycji Wojciecha Waglewskiego o tytule „Karnawał”.

Zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów klubowych oraz plenerowych w całej Polsce. Supportował m.in. Nosowską oraz takie zespoły jak Muchy, Luxtorpeda czy Hańba. Występy zespołu Przybył charakteryzuje osobliwa dramaturgia oraz improwizacja.

13. massel

Michał Massel, solista tworzący muzykę z pogranicza hip hopu, muzyki alternatywnej, piosenki autorskiej.