Daria Zawiałow | Dezerter | Anna Rusowicz | Dr Misio | Sad Smiles dołączają do line-upu Jarocin Festiwal 2024! Przy Maratońskiej zaprezentują różnorodne stylistyki, ale cel przyświeca jeden – dostarczyć potężną dawkę treściwej muzyki. Tegoroczna edycja festiwalu będzie nie tylko serią koncertów, ale również podróżą przez historię i przyszłość rock’n’rolla.

Darii Zawiałow raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Jej ostatnia płyta „Dziewczyna Pop”, już w dniu premiery, pokryła się złotem. Na festiwalu z pewnością usłyszymy z niej takie utwory jak „Z Tobą na chacie” czy „Fifi Hollywood”.

Na tegorocznej edycji festiwalu wystąpi Dezerter, legenda polskiego rocka. W 2024 r. minie 40 lat od pamiętnego występu zespołu w Jarocinie. Na tę okazję, muzycy przygotowali specjalny projekt Dezerter 84.

Anna Rusowicz podbiła serca fanów w 2011 r. utworem „Ślepa miłość”. Jej twórczość nawiązuje do lat 60. i 70. Na wiosnę tego roku artystka zapowiada premierę nowego, piątego w dyskografii, albumu.

Dr Misio, czyli projekt pod wodzą Arka Jakubika, to propozycja dla fanów ciężkich, rockowych riffów. Zespół zadebiutował krążkiem „Młodzi” w 2013 r. Obecnie ma na koncie cztery albumy.

Sad Smiles to ubiegłoroczni laureaci Jarocińskich Rytmów Młodych.

Festiwal odbędzie się 18-21 lipca. Bilety już w sprzedaży.