Solowy projekt Maartena Devoldere’a, członka belgijskiej grupy Balthazar, wystąpi 3 czerwca w klubie Stary Maneż w Gdańsku oraz 4 czerwca w poznańskim klubie Tama.

Warhaus zadebiutował w 2016 r. albumem “We Fucked a Flame into Being”, którym podbił serca fanów. Już rok później wydał kolejny krążek o nazwie “Warhaus”, natomiast w 2022 roku, po nieco dłuższej przerwie, otrzymaliśmy album “Ha Ha Heartbreak”. Wydawnictwo powstało w ciągu zaledwie trzech tygodni w dusznym Palermo. Wszystko, czego Devoldere potrzebował, to samotność pokoju hotelowego, gitara, mikrofon i serce, które niedawno zostało złamane na tysiące kawałków po rozstaniu z ukochaną partnerką, której głos obecny był na dwóch poprzednich albumach artysty. Smutek był trudny do zniesienia, więc Sycylia stała się oczywistą ucieczką. To sprawiło, że “Ha Ha Heartbreak” stał się jak dotąd najbardziej osobistym i prawdziwym albumem Warhaus – takim, w którym artysta przechodzi przez różne etapy żałoby i żalu: począwszy od zaprzeczenia, przez zbyt pewny opór, rozpacz, aż po skromną rezygnację.

Dokładnie rok po premierze ostatniej płyty belgijski artysta zaprezentował nowy utwór – „Popcorn”. Możemy w nim usłyszeć… kobiecy głos.

Jestem bardzo podekscytowany, że wspaniała Sylvie Kreusch chciała ponownie dołączyć do mnie w tym utworze. „If you’re making popcorn, put the lid on” to mój sposób na powiedzenie, że piosenki nie potrzebują żadnych wyjaśnień ze strony artysty, po prostu dodaj sól lub cukier według własnych upodobań i ciesz się!

Limitowana przedsprzedaż biletów rozpocznie się we wtorek (16.01) o 10:00, natomiast otwarta sprzedaż na koncert startuje w środę (17.01) o 10:00.