Limboski i Rev. Ray to nowy, amerykańsko-polski projekt muzyczny założony przez dwóch niezwykłych artystów, których życiowe ścieżki skrzyżowały się w Berlinie.
Michał Limboski to postać, której nie trzeba przedstawiać fanom polskiej muzyki alternatywnej. Jego twórczość przesycona jest wpływami muzyki amerykańskiego południa, które łączy ze rockandrollową dzikością i talentem do pisania melodyjnych piosenek. Od kilku lat mieszka na stałe w Berlinie, gdzie wykłada songwriting w instytucie BIMM Berlin.
Rev. Ray – druga połówka tego duetu – to pochodzący z Nowego Jorku wokalista soul i gospel Raymond Thompson. Ma on na swoim koncie role musicalowe na Broadway’u i współpracę z takimi gwiazdami, jak B.B. King i Mariah Carey. Z kolei gospel śpiewał jak każdy wybitny artysta soul od najmłodszych lat w kościele baptystycznym. Czy można sobie wyobrazić lepsze uosobienie soulowego etosu?  
Panowie spotkali się w czasach pandemicznego spowolnienia i niepokoju, a ich tworzone powoli w domowym zaciszu piosenki prezentują niezwykłą mieszankę soulu, gospel i pop wzbogaconą odrobiną elektroniki i przefiltrowaną przez ich niepowtarzalną, słowiańsko-afroamerykańską wrażliwość.
Utwór „Baby don’t you wanna come” zapowiada album duetu, który ukaże się w styczniu nakładem wydawnictwa Timezone Records.