W ramach wiosennej trasy The Fairy Folk Tour 2024 w poznańskim Klubie Pod Minogą wystąpią dla Was niezwykłe składy: legendarna Cronica, krasnoludzka Dvarga i baśniowa Zdrawica.

„…bo baśnie i klechdy rodzą się tam, gdzie na skraju lasu człowiek porzuca rzeczywistość i podąża za głosem przygody…”. Niech dzieje się magia!

Kolejne fantastyczne wydarzenie dla wszystkich wielbicieli i przyjaciół sceny folkowej, fanów mocniejszych brzmień okraszonych pięknem ludowych instrumentów oraz pasjonatów fantastyki i baśniowych światów przyprószonych mchem i osłodzonych borówkami! 

Cronica to legendarna folk metalowa formacja założona w Jaworznie w 2014 roku. Ich muzyka to wyprawa do świata legend, podań, mitologii Słowian i Wikingów, to poetycka i filozoficzna podróż przez wierzenia praprzodków. Zespół inspiruje się muzyką tradycyjną, jednak folk w ich wykonaniu wyszywany jest nitkami indywidualizmu każdego z członków tej formacji. Charakter twórczości Cronici to połączenie wielu wspaniałych głosów, melodyjnych kompozycji i ciężkich brzmień gitar. Wszystko to okraszone dźwiękami skrzypiec, liry korbowej, fletu, keyboardu i sopiłki. Zespół ma na koncie ogrom koncertów klubowych i festiwalowych w Polsce oraz zagranicą. Ich albumy studyjne „Na Tej Ziemi” i „Ukony” nieustannie zachwycają fanów muzyki folk metalowej.

Dvargowie są fantasy/folk metalowym składem krasnoludzkich górników, który w wolnych chwilach po ciężkiej harówce w kopalniach pragnie podzielić się z publicznością radosną muzyką. Siedmioosobowa załoga wykonuje utwory o magicznych przygodach, krasnoludzkich hulankach przy kuflach, o smokach, czarownikach i Elfach, ale także pieśni miłosne w iście „brodatym” stylu!

Zdrawica to barwny i czarujący słowiański rock okraszony folkowymi melodiami oraz wyrazistym, kobiecym wokalem. Zespół z Jaworzna ma na koncie trzy magiczne wydawnictwa „Przedwiośnie”, „Rok” oraz „Tak o rzece”, w których opowiadają o relacjach człowieka z naturą. Ich czarodziejskie, świetne folkowe granie z nastrojowymi nawiązującymi do słowiańskiej kultury, a czasem także baśniowymi tekstami, porywa słuchaczy w piękną podróż przez lasy, doliny i uroczyska.