Skankan – polska legendarna grupa grająca muzykę z nurtu ska, reggae i rock’n’rolla, założona w Sosnowcu. W styczniu 1993 roku uformował się pierwszy skład zespołu. Zespół miał wystąpić tylko jeden raz na sosnowieckim finale WOŚP. Entuzjazm publiczności jednak utwierdził muzyków w przekonaniu, że jednak warto kontynuować tę przygodę. Po roku prób Skankan stał się pociskiem muzyczno-rozrywkowym, serwującym dawkę pozytywnej energii ska, reggae i rock’n’rolla. Przez kolejne lata gatunki te przenikały się ze sobą, tworząc niepowtarzalny klimat i charakter Skankana. Zespół inspirował się brytyjskimi legendami (np. Madness, The Specials, The Clash), czerpał z jamajskich tradycji reggae, osadzonych w latach 60. XX wieku, i drugiej fali ska napływającej wówczas do Europy. Żywiołowe koncerty, chwytliwe teksty pisane lekkim piórem i energetyczna sekcja dęta sprawiły, że zespół zyskał uznanie publiczności. Skankan niezmiennie zaskakuje i zaraża pozytywną energią na koncertach.

De Łindows – powstał w Katowicach w 2002r. Mają za sobą koncerty w Polsce, Czechach i na Słowacji.Występowali m.in. na takich festiwalach jak: Przystanek Woodstock/Pol’and’Rock Festival (zagrali tam trzykrotnie), B-Festival, Jarocin, Punk Island (SK), Underground Fest (SK), Keltska Noc (CZ), Hajnówka Rock Festival, Punk Fest, Czad Festiwal gdzie zagrali obok The Offspring, Billy Tallent czy Antiflag, Trasa Punky Regge Live. W 2018r. 2019r. i 2022r wystąpili na „Pomarańczowej Trasie” zespołu Kult. Zespół w 2022r. został zaproszony do Antyradia gdzie promował nowa płytę grając koncert na żywo.
Najnowsza siódma płyta nosi tytuł „Pożar w burdelu”. Znajduje się na niej 15 nowych numerów i jest to kwintesencja 20 lat grania zespołu De Łindows. Jest to połączenie ostrych numerów z celnymi i dosadnymi tekstami, takimi jak tytułowy „Pożar w burdelu” czy „Spacer w deszczu bomb”.De Łindows nie byłoby sobą, gdyby nie podeszło z przymrużeniem oka do niektórych istotnych spraw społecznych. Dlatego na płycie znajdziecie historię Janusza z Onr-u, który lubił jeździć na rowerze; kibola Dawida co po kresce był szczery. Skarżą się publicznie, bo nie chcą ich puszczać w Radio Maryja, a tak właściwie są tu po to by popsuć Ci dzień .
W tym wybuchowym miksie agresywnych riffów i dających chwilę wytchnienia melodyjnych piosenek zespół czuje się najlepiej. Singlami promującymi płytę są „Nielegalna” i „Nie chcą nas puszczać w Radio Maryja” Płytę jako bonus dopełniają dwa covery „Spodnie z GS-u” Farben Lehre” oraz „Codziennie” Apatia.

Lock Down – punkowo hard core’owy zespół dzieciaków z Poznania, grający melodyjną, a jednocześnie mocną i pełną zaangażowania oraz niesamowitej energii muzykę płynącą prosto z młodych serc i głów.