Serdecznie zapraszamy do poznańskiego klubu Pod Minogą, gdzie 23 marca wystąpią trzy świetne zespoły polskiej sceny metalowej.
Zagrają dla Was:

MORHANA – Folk metal – Warszawa, PL
Morhana jest zespołem, który łączy melodyjność folku z brzmieniem instrumentów klasycznych na surowym fundamencie metalu. Inspiracją dla zespołu jest szeroko pojęty folklor – ten rodzimy, ale również kultura irlandzka, bretońska i skandynawska. W tekstach często pojawiają się bohaterowie mitów rodzimowierczych, bogowie skandynawskich sag, stwory z legend, transcendentalizm. Ta tematyka bywa czasem przełamywana utworami typu „drinking songs”, które są odskocznią dla poważnych tematów podejmowanych przez zespół. Mnogość inspiracji sprawia, że muzyka Morhany jest zróżnicowana.

Zespół występował ze światową czołówką gatunku, tj. Turisas, Korpiklaani, Metsatoll, Alestorm, Waylander. Gwiazdą rosyjskiej sceny heavy metalowej Arią, jak i z rodzimymi twórcami – Turbo, czy gwiazdami polskiej sceny folkowej jak Percival Shuttenbach, Żywiołak.

W 2015 roku zespół wydał swój pierwszy album „When the Earth Was Forged”, natomiast druga płyta, zatytułowana „Eternal War”, ukazała się w 2022 roku.

Warszawski groove-prog-death, powstały z inicjatywy Leszka Gołunskiego (perkusja) i Piotra Dobrowolskiego (gitara) W 2020 zespół nagrał EP „Cold Reboot”, którą komentuje otaczającą rzeczywistość; postępującą izolację, digitalizację i zagubienie. Rok 2023 to wydany przez Till We DIY Records debiutancki LP zatytułowany „Disconnection” a takze zorganizowana samodzielnie trasa z zaprzyjaźnionym Sun No More. Zespół ma w swoim dorobku koncerty m.in. z Trauma, Aterra, Symbolical, Chainsword, Sphere, Kontagion, Unborn Suffer oraz fińskim Agarwaen (to jiz rok 2024 Lunacy to obłęd zarówno tekstowo jak i muzycznie, łączenie różnych styli ekstremalnej muzyki z delikatnymi nutami funku lub jazzu. Czy w tym szaleństwie jest metoda?

Kwintet z Warszawy wykonujący muzykę z pogranicza folk metalu, melodeathu i metalcoru. Muzyka zespołu charakteryzuje się melodycznymi, lecz ciężkimi riffami gitarowymi, skoczną sekcją prowadzącą, a wszystko przyozdabia potężny wokal wykorzystujący zarówno czysty śpiew, jak i growl/scream. Tematyka utworów oscyluje wokół słowiańskiej mitologii, fantastyki i historii. W czerwcu 2023 zespół wydał swój debiutancki album przewrotnie nazwany “I Am The End” promowany singlami Malady, oraz Pagan Reaction do którego został nakręcony teledysk.