Misguided (Gdynia/Toruń, death metal/hardcore)

Misguided to nowa ekipa ze stajni Arcadian Industry. W 2021 wydali EP „Misguided”, jednocześnie koncertując w całej Polsce. Prosty i konkretny miks oldschoolowego, piwnicznego deathu i grindowo-hardcorowych patentów. W składzie zespołu są członkowie Slug Abuse, Back to Skull czy SUICIDEBYCOP.

Album „Condemnation” został wydany w kwietniu 2023, przy dużym wsparciu ekip związanych z zespołami takimi jak Dola czy Próżnia. „Condemnation” odkrywa szersze oblicze, promowane podczas tej trasy – bardziej połamane i crossoverowe, mniej prostackie, jednocześnie nadal energiczne i hołdujące takim bandom, jak choćby Code Orange, Nails, ale też Repulsion czy Autopsy. Po wydaniu płyty zaliczyli między innymi pierwsze europejskie wyjazdy czy festiwal Summer Dying Loud. Złapcie ich podczas trasy promującej ten album!

Skøv (Wrocław, punk/black’n’roll)

Połączenie punku i metalu. Melodyjki, groove, darcie mordy, blasty.
W marcu 2021 zespół własnym sumptem wydał drugi album zatytułowany „Family Feast”. Aktualnie w trakcie tworzenia nowego materiału – pierwsze single, takie jak “Above the Earth” i “The Coldest Summer” już się pojawiają. Lepiej zróbcie kilka przysiadów i kilkanaście pajacyków jeśli chcecie zobaczyć ich z bliska.

Scrüda (Gdańsk, crust/hc/black metal)

Świat upadł. Technologia zawiodła, biurowce runęły, a jedynym prawem jest prawo pięści. W nowej chaotycznej rzeczywistości pomiędzy gęstymi lasami a gruzami dawnych domów barbarzyńcy przemierzają swoją drogę i głoszą nieprzyjazną nowinę. Jest też diabeł – diabeł, agresja, żelazo i sępy czekające na ochłapy padliny.

Ziomki ze Sztyletów, Pandemic Outbreak i Meat Nation.