Zapraszamy na pierwsze wspólne jamowanie w nowym roku 🎷 Styczniowa edycja jam session w Blue Note rozpocznie się koncertem „JuJu – Tribute to Wayne Shorter” w wykonaniu kwartetu: Dawid Tokłowicz, Patryk Matwiejczuk, Flavio Gullotta, Kuba Lechki. Zapraszamy zarówno muzyków, jak i wszystkich miłośników słuchania muzyki improwizowanej na żywo.

Po śmierci jednego z pionierów jazzu, Wayne’a Shortera, wielu muzyków sięga po jego repertuar, aby uhonorować jego osobę i niesamowitą twórczość. W tym samym celu, poznański saksofonista Dawid spisał szereg utworów z oryginalnych nagrań Shortera i przygotował muzyczny materiał złożony zarówno z kultowych kompozycji („Yes or No”, „Infant Eyes”, „This is for Albert”), jak i z tych mniej popularnych.

Twórczość Shortera jest dla Dawida Tokłowicza niezwykle sentymentalna, a płyta „JuJu” (1965, Blue Note Records) jednym z pierwszych albumów muzyki jazzowej, którym się inspirował. Do wspólnego eksplorowania tego materiału zaprosił instrumentalistów związanych z polską sceną muzyki jazzowej tworząc poznańsko-szczecińsko-wrocławsko-sycylijski kwartet.

Skład:
Dawid Tokłowicz – saksofon
Patryk Matwiejczuk – fortepian
Flavio Gullotta – kontrabas
Kuba Lechki – perkusja