„Kołysanki dla dorosłych” to pierwsza w karierze Moniki Borzym płyta ze standardami jazzowymi. Artystce towarzyszy trio złożone za znakomitych muzyków: Krzysztof Dys (fortepian), Michał Bryndal (perkusja), Max Mucha (kontrabas).

Zmysłowe, oszczędne w formie interpretacje wybranych przez Monikę utworów tworzą niezwykły zbiór piosenek, które mają w zamyśle autorów aranżacji koić zmysły słuchaczy prowokując do relaksu i zasłuchania.

Taki już los standardów, że można je interpretować na różne sposoby. Monika zrobiła to w bliskiej jej, sensualnej estetyce. Ciepły, niski głos artystki działa kojąco na zmysły i zaprasza do otwarcia się na przyjemności.

Na płycie usłyszymy m.in. „Blame It On my Youth” – standard z 1934 roku skomponowany przez Oscara Levanta do słów Edwarda Heymana, „It Amazes Me” duetu Cy Coleman i Carolyn Leigh z 1958 roku, „Old Devil Moon” (Burton Lane & Yip Harburg 1947) czy „Kiss” hit napisany przez Prince’a w 1986 roku.

„Chciałam nagrać album z muzyką, która będzie towarzyszyła słuchaczom w sensualnych momentach ich życia, która będzie ich stymulowała, pomagała w stworzeniu nastroju i przestrzeni na bliskość i przyjemność. Wierzę, że muzyka, która powstaje z wielkiej przyjemności, ma siłę wzbudzania przyjemności w odbiorcy. Wierzę, że nasycone namiętnością aranżacje i wykonania mają siłę, aby taką namiętność wzbudzić” – tak o swoim najnowszym projekcie mówi Monika.

Skład:
Monika Borzym – wokal
Krzysztof Dys – fortepian
Michał Bryndal – perkusja
Max Mucha – kontrabas