Przez prawie dekadę amerykańska autorka tekstów – Julie Byrne, kroczyła przez świat jako osoba prywatna, w dużej mierze pozostająca poza zasięgiem opinii publicznej. Wychowana w zachodniej części stanu Nowy Jork, obecnie mieszkająca w Nowym Jorku, od czasu poświęcenia życia swojej twórczości, wiele miejsc uznała za swój dom. Zgodnie z folkowym rodowodem podróżnika, poetycka, prowokująca twórczość Byrne czerpie inspiracje z wędrówek oraz doświadczeń związanych z przyjaźnią, miłością i stratą. 

Sama nauczyła się podstaw gry na gitarze, gdy jej ojciec zachorował i nie mógł już samodzielnie używać tego instrumentu. Ma w sobie aurę ciepła i wrażliwości, wrodzoną muzykalność oraz prawdziwą powagę w mieszaniu tych cech we wspólne doświadczenia. Równie wdzięcznie potrafi zniknąć z pola widzenia; minęło już sześć lat od jej przełomowego „Not Even Happiness”. 
 
W 2023 roku Byrne wychodzi z głęboko wymagającego i owocnego etapu z najpotężniejszą, najbardziej zachwycającą i afirmującą życie muzyką w swojej karierze, „The Greater Wings”. Poruszając tematy żałoby, intymności i transformacji, Byrne poszerza swoje charakterystyczne brzmienie gitary o dźwięki syntezatora, fortepianu, harfy i smyczków.