Włoska pianistka jazzowa i wokalistka Francesca Tandoi została okrzyknięta przez krytyków wschodzącą gwiazdą jazzu i jednym z najbardziej zachwycających młodych talentów międzynarodowej sceny jazzowej.

W ciągu zaledwie kilku lat zdobyła międzynarodowe uznanie jako światowej klasy pianistka i wokalistka. Występowała z najlepszymi muzykami jazzowymi, a także na scenach jednych z najbardziej uznanych teatrów, festiwali jazzowych i klubów na całym świecie, takich jak North Sea Jazz Festival, Umbria Jazz, Cork Jazz, Bosendorfer Gala, Breda Jazz Festival, Amsterdam Arena Stadium, Piano City Madrid, Sumatra Jazz Festival, Tokio Hakuju Concert Hall, Moscow Gorkiy Park Summer Festival, Tver Philarmonic Hall, Stara Zagora Jazz Festival i wiele innych w USA, Japonii, Indonezji, Indiach, RPA, Rosji i całej Europie.

Znany pianista Monty Alexander tak powiedział o jej debiutanckim albumie: „Francesca Tandoi jest wyjątkową pianistką. Jej wokal są znakomite, kompozycje melodyjne i zapadające w pamięć, a aranżacje niezwykle przemyślane”.