Już 13 lutego dwa potężne metalowe zespoły – Eyes Wide Open oraz Parasite Inc podbiją stolicę wielkopolski w ramach Into Destruction Tour! Na scenie klubu Pod Minogą towarzyszyć im będą Norwegowie z Aerial.

Eyes Wide Open od momentu powstania w 2011 roku, zdobyli uznanie na arenie szwedzkiej sceny metalowej. Esencja ich muzyki tkwi w melodyjności, potężnych refrenach i chwytliwych riffach. W najnowszym albumie „The Upside Down” z 2019 roku, który jest już czwartym w dyskografii zespołu, Eyes Wide Open prezentują pełen energii potężny dźwięk. Muzyka zespołu czerpie z tradycji szwedzkiej sceny melodic death metal, jednocześnie wzbogacając się o nowoczesne brzmienia i wpływy metalcore. Chwytliwe melodie, ciężkie perkusjonalia, pulsujące rytmy i wszechstronne wokale łączą się, tworząc unikalny styl metalowy, który zjednuje fanów na całym świecie.

Niemiecka grupa, Parasite Inc zaskakuje świat od samego początku swojej kariery swoją odmienną interpretacją melodycznego metalu. Od chwili ich powstania w 2007 roku, zespół sukcesywnie zwiększał swoją bazę fanów po międzynarodowo bardzo przekonującym demie oraz dwóch albumach studyjnych. Na tej udanej podstawie, w trakcie pandemii w ich własnym studiu, powstało dziesięć utworów pod tytułem „Cyan Night Dreams”, które ponownie ukazują konsekwentny rozwój muzyczny w kierunku jeszcze bardziej niezależnego brzmienia.

Jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś o norweskim zespole metalcore Aerial, to idealna okazja na pierwszy kontakt z obiecującą grupą. To marzycielski, atmosferyczny progresywny metalcore niosący pozytywną wiadomość. Są chwile, kiedy Aerial brzmi podobnie do innych zespołów w swoim gatunku, takich jak Northlane i ERRA. Jako inspirację wymieniają Architects, Northlane, Parkway Drive czy Born Of Osiris, które miały wpływ na ich własny dźwięk. To grupa, na którą fani ciężkiej muzyki powinni zwrócić uwagę!