Antonio Sánchez, meksykański perkusista i kompozytor zagra w Blue już w marcu! Muzyk jest najbardziej znany jest ze współpracy z gitarzystą jazzowym Patem Methenym oraz jako kompozytor muzyki do filmu Birdman z 2014 roku.

Urodzony w Meksyku, czterokrotny zdobywca nagrody Grammy, Antonio Sánchez zaczął grać na perkusji w wieku 5 lat, a jako nastolatek grał już profesjonalnie na meksykańskiej scenie rockowej i jazzowej. Uzyskał dyplom w klasie fortepianu klasycznego w Narodowym Konserwatorium Muzycznym w Meksyku, a następnie studiował w Berklee College of Music i New England Conservatory, gdzie ukończył z wyróżnieniem studia jazzowe. Od przeprowadzki do Nowego Jorku w 1999 roku, Sánchez stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych perkusistów na międzynarodowej scenie jazzowej.

Po 18 latach i 9 albumach jako jeden z najbardziej szanowanych współpracowników gitarzysty i kompozytora Pata Metheny’ego, zaczął współpracować również z innymi szanowanymi artystami, takimi jak: Chick Corea, Gary Burton, Michael Brecker, Charlie Haden i Toots Thielemans.

Jego popularność znacznie wzrosła po 2014 roku, kiedy skomponował ścieżkę dźwiękową do filmu Alejandro Gonzáleza Iñárritu „Birdman”, dzięki któremu Sánchez zdobył kolejną nagrodę Grammy.

Sánchez jest zdobywcą czterech nagród Grammy, trzech nagród Echo, Złotego Globu i nominacji do nagrody BAFTA. Był trzykrotnie wybrany Jazzowym Perkusistą Roku magazynu Modern Drummer. Gościły na okładkach między innymi DownBeat, JazzTimes, JAZZIZ, Modern Drummer, Drum! i Musico Pro.

Skład:
Antonio Sánchez – drums
Seamus Blake – saxophone
Gwilym Simcock – piano
Doug Weiss – bass