Fot. Kamil Koźlarek

Dziś swoją premierę ma nowy utwór wągrowieckiego duetu. „Blue” to kompozycja utrzymana w charakterystycznej dla zespołu stylistyce, balansująca na granicy akustycznego brzmienia i subtelnej elektroniki. Przy okazji premiery muzycy zdradzili nam swój plan wydawniczy na początek przyszłego roku.   

Piosenka „Blue” nie powinna chyba zaskoczyć dotychczasowych słuchaczy Youth Novels, za to zachwycić – jak najbardziej. A do tego może przysporzyć duetowi nowych odbiorców. Utwór rozpoczyna się podobnie jak chociażby wydany w tym roku kawałek grupy pod tytułem „What if” – akustyczną gitarą, z którą delikatnie obchodzi się Emil Nowak. Szybko na pierwszy plan kompozycji wysuwa się charakterystyczny wokal Ani Anu Babrakowskiej. Długo można płynąć tak z tą dwójką, przez emocjonalne refreny i stonowane zwrotki, ale stałość jest tu pozorna i jej poczucie kończy się w ostatniej części utworu, kiedy jeden z instrumentów zaczyna imitować wodę. Całości towarzyszy refleksyjny tekst. Blue to utwór wyjątkowy dla nas, ma w sobie wiele nadziei i wiary. Jest takim promykiem słońca, którego brakuje nam w tym ponurym okresie. Opowiada o pokonaniu własnych lęków i poczuciu uwolnienia się od nich – mówi zespół.

.

.

Posłuchaj utworu na wybranym portalu streamingowym

.

Utwór, podobnie jak inne wydane przez Youth Novels w tym roku kawałki („What if”, „Woman”, „Hands”), jest efektem wymarzonych współprac (o czym zespół opowiedział nam w WYWIADZIE), a zarazem popisem samodzielności młodych muzyków. Sami zajęliśmy się produkcją. Ponownie pracowaliśmy z Chrisem Allenem (RY X, Olafur Arnalds) przy miksie oraz Jasonem Mitchellem (Nightmares on wax, Biffy Clyro) przy masterze, których pracę bardzo cenimy!

Zespół zdradził nam, że nowy utwór zostanie opublikowany na krążku. „Blue” zapowiada EP-kę, która pojawi się na początku 2022 roku. To zbiór myśli i dążenia do samoakceptacji. Nie możemy doczekać się podzielenia nią z fanami. Wydawnictwo, poza streamingami, pojawi się też w wersji fizycznej. Chcemy przekazać fanom namacalny, kolejny etap naszej muzycznej drogi.

Ostatnie wydawnictwo zespołu to EP „Chaos I Create” (2017). Debiutancki album grupy „I Used to Wreck it All” ukazał się w 2016 roku.  

.