fot. press/ źródło: zrzutka.pl/xwjprn

Ich wydany w 2020 roku debiutancki album „Trust No One” okazał się jedną z najciekawszych rodzimych propozycji muzycznych kierowanych do słuchaczy bezkompromisowego rocka. Docenili to krytycy oceniający płytę oraz grono pozostałych odbiorców. Nad czym tym razem pracuje Izzy and The Black Trees?

.

.

Z początkiem listopada zespół ogłosił, że rozpoczął już pracę nad drugim albumem. Tym samym muzycy podrzucili swoim słuchaczom link do zrzutki. Zebrane w jej ramach środki mają zostać przeznaczone na opłacanie studia i nagrań, a także planowanych ruchów, promujących nadchodzący krążek (jak teledyski). Kapela poinformowała, że jest już w połowie pracy nad nowym materiałem.

Drodzy, po intensywnym letnim koncertowaniu nadszedł czas na ponowne zaszycie się w studio i dalszą pracę nad drugim albumem Izzy and the Black Trees! – poinformował zespół na stronie zbiórki. Tym razem potrzebujemy Waszej skromnej pomocy ponieważ: a) będzie to album, który Was zaskoczy i wbije w ziemię (lub jak kto woli wywali w kosmos); b) Łukasz ciągle nie ma na paliwo a na próby musi dojeżdżać; c) chcemy zrobić kolejne video klipy do nowych kawałków na miarę The Station; d) jesteśmy obecnie w połowie nagrań i chcemy skończyć to co zaczęliśmy in style – wylicza grupa.

Jak do tej pory nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących nadchodzącej muzyki, ale z materiałów, które zespół umieszcza na swoim profilu na Facebooku wynika, że Izzy and The Black Trees pozostaną na ścieżce, którą obrali wraz z pierwszym wydawnictwem. Nie martwcie się będzie sporo fuzza jak na załączonym obrazku! – napisała grupa pod umieszczonym wideo.

Osoby wspierające powstanie płyty mogą liczyć na wiele nagród w zamian za wpłatę pieniędzy, m. in. merch z logiem zespołu, wejściówkę na wybrany koncert klubowy oraz backastage, przedpremierowy odsłuch nowej płyty czy udział digital pre-release party wraz z zespołem.

.

Link do zbiórki oraz szczegóły

.

Izzy and the Black Trees powstało w 2018 roku w Poznaniu z inicjatywy wokalistki Izabeli Rekowskiej (Izzy). Rekowska współtworzyła wcześniej folkowe trio Miss Is Sleepy, doświadczenie muzyczne zdobywała również podczas 5-letniego pobytu w Londynie, gdzie występowała z gitarą i banjo w lokalnych klubach i barach. Izzy and the Balck Trees tworzą też: Mariusz Dojs (gitara, wokale), Łukasz Mazurowski (bas), Mateusz Pawlukiewicz (perkusja). Jak do tej pory zespół nagrał jedną EP, „Izzy and The Black Trees EP”, oraz jeden album długogrający – „Trust No One”. Grupa wystąpiła już m.in. na ENEA Spring Break Festiwal, Tak Brzmi Miasto Showcase, Westway Lab w Portugalii czy podczas Jarocin Festiwal (w 2019 roku byli finalistami Jarocińskich Rytmów Młodych). Sam zespół określa swoją twórczość jako połączenie nastrojowej americany z post-punkową energią. Odbiorcy słyszą w jego muzyce, grupy takie jak: The Cramps, Fertile Hump, Pixies czy Patti Smith band.  

.

<

.