W jego dorobku znajdziemy ponad 30 krążków, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Wokalista i  kompozytor. Instrumentalista.

Mówi się o nim „zwierzę muzyczne”. Ciągle się zmienia, dużo improwizuje, a mimo to jego kompozycje można poznać już po kilku pierwszych dźwiękach. Niezwykle charyzmatyczny –  z łatwością podbija serca zgromadzonej Publiczności. Uważa się za człowieka szczęśliwego. 

Jego muzyka to magiczny przekaz emocji, którym chce się dzielić ze Słuchaczami. Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Podczas koncertów więc można usłyszeć pieśni do słów Agnieszki Osieckiej, Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Leopolda Staffa, Bolesława Leśmiana, oraz fragmenty legendarnego zbioru 12 sonetów Wiliama  Shakespeare; a także autorskie hity: „Absolutnie nic”, „Życie to krótki sen” czy „Tolerancja”, „Cud niepamięci”.

Warto wybrać się na ten koncert Sojki, bo to zupełnie tak, jakbyśmy na jakiś czas znaleźli się w innym wymiarze, pełnym piękna i dobrych emocji, które tylko on potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności.

Skład zespołu

  • SOYKA Stanisław Soyka – piano, wokal
  • Przemek Greger – gitara elektryczna
  • Marcin Lamch – gitara basowa
  • Zbyszek “Uhuru” Brysiak – perkusjonalia
  • Kuba Sojka – perkusja, śpiew