Po dłuższej przerwie zespół LIPALI wraca do Poznania i już 17 września zagra w Klubie U Bazyla!

Zespół Lipali powstał w 2000 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Tomasza Lipnickiego, po rozwiązaniu grupy Illusion.

Początkowo był to solowy projekt Lipnickiego, który nagrał debiutancką płytę „Li-pa-li” w 2000 roku z udziałem muzyków sesyjnych, takich jak klawiszowiec Cezary Morawski i gitarzysta Tymon Tymański. W 2003 roku na zaproszenie Lipnickiego, dołączyli perkusista Łukasz Jeleniewski i basista Adrian Kulik, z którymi rozpoczął występy jako grupa muzyczna.

27 września 2004 roku pojawiła się płyta. „Pi”. Trzy lata później zespół wydał trzeci krążek pt. „Bloo”. W 2009 roku pojawił się czwarty album grupy „Trio”. Wydawnictwo uzyskało nominację do Fryderyka w kategorii Album roku rock. Rok później wydano pierwszą płytę koncertową Lipali, zatytułowaną  „Akustyk Live”. Akustyczny koncert zarejestrowano w sali koncertowej Polskiego Radia im. Lutosławskiego w Warszawie. Kolejna płyta zespołu – „3850”, została wydana pod koniec 2012 roku.  Pochodzący z albumu utwór „Najgroźniejsze zwierzę świata” stał się oficjalną piosenką 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W 2015 r. ogłoszono, że nowym członkiem grupy został Roman Bereźnicki (gitara, śpiew oraz instrumenty klawiszowe). Czwarty w Lipali jest równocześnie liderem i wokalistą grupy LecteR. W składzie z Romanem zespół wydał album „Fasady”(2015). Z końcem 2018 roku nastąpiła zmiana na basie – “Qlosa” zastąpił Łukasz “Gajowy” Gajowniczek.

Bilety
50 zł / https://bit.ly/LIPALI_POZNAŃ

Jak wiadomo, obecna sytuacja spowodowana pandemią COVID-19 wymaga szczególnych środków ostrożności. Dlatego też Klub u Bazyla będzie dokładnie zabezpieczony, a przestrzeń zdezynfekowana. Standardowo każdy uczestnik musi zachować 1,5 metra odstępu od kolejnego oraz zasłonić nos i usta. Nie martwcie się o płyn antybakteryjny – będzie na miejscu! Pamiętajcie również, żeby zabrać zaświadczenie o waszym stanie zdrowia.

fot. Karolina Kiraga-Rychter