Thekayetan powraca z nowym utworem „pole widzenia”. Słyszymy tam artystę w duecie z Reni Jusis. Wokalista w swoich tekstach często porusza tematykę problemów środowiska LGBTQIA+ w Polsce. Dotyczy to także najnowszej piosenki, która dzisiaj ujrzała światło dzienne.

Thekayetan, czyli Kajetan Kopala to artysta z poznańskiego podwórka. Jest nie tylko wokalistą, ale także kompozytorem, tekściarzem i producentem. Swoją debiutancką płytę – „Dla nas dom” – wydał 10 marca 2021 r. w formie cyfrowej. Od 2019 roku współpracuje z projektem „My Name Is New” wytwórni Kayax, który pomaga w wybiciu się początkujących zespołów.

„Pole widzenia” jest ukłonem w stronę osób ze społeczności LGBTQIA+. Czerwiec jest uznawany za miesiąc celebrowania różności i walki z dyskryminacją, tzw. Pride month. Thekayetan zaprosił do tego utworu Reni Jusis, która jest uważana za pewnego rodzaju ikonę środowiska LGBTQIA+. Warto dodać, że wokalista obok Lady Gagi i Marii Peszek jest jedną z jego największych muzycznych inspiracji.

Thekayetan określa utwór „pole widzenia” jako pełny. Zachęca on do trwania przy własnych wartościach i przekonaniach, mimo nieprzychylnych czynników, których w Polsce jest naprawdę wiele. Artysta wyznaje, że piosenka powstała tak naprawdę przez przypadek. Jednak okazała się, że jest to jeden z najważniejszych utworów w jego życiu. Za tekst oraz finalny charakter melodii odpowiada Arek Kłusowski, którego poznańska publiczność będzie miała okazję zobaczyć już 24 lipca na scenie Plener Promienista. Obok pięknych głosów oraz wspaniałego tekstu jest również niezwykły obraz. Reżyserką teledysku do „Pola widzenia” jest Maja Wacnik.

Dla Reni Jusis muzyczne uhonorowanie Parady Równosci i Pride Month stało się coroczną tradycją. W tym roku postanowiła wspomóc queeropopowego artystę.

Oddałam się w ręce młodego, debiutującego producenta i wokalisty, czego efektem jest zupełnie nowa kompozycja. thekayetan to niezwykły Człowiek, jestem pod wrażeniem jego multidyscyplinarnej twórczości – opowiada artystka.

Utwór „Pole widzenia” znajdzie się na płycie debiutanckiego albumu thekayetana „Dla nas dom”, której premiera w formie fizycznej odbędzie się już 14 czerwca.