Premiera nowego albumu Arka Kłusowskiego już jutro! Artysta postanowił podgrzać gorącą już atmosferę i wypuścił dzisiaj kolejny singiel „Lumpeks”, promujący nadchodzącą płytę o tym samym tytule. Utwór można znaleźć w serwisach streamingowych oraz na platformie YouTube.

Arek jest jednym z tych artystów, który nie boi się wyrażać głośno swojego zdania na różne tematy. Z racji tego, że grono jego odbiorców się powiększa, postanowił wykorzystać sytuację. Wypowiada się dosadnie w sprawach, które w opinii publicznej mogą wydawać się kontrowersyjne.

Na płycie „Lumpeks” znajdziecie eseje o zabarwieniu lekko surrealistycznym, krytykę systemu i refleksje na temat współczesności. Śpiewam o presji, konwenansach, zachowawczości, kompleksach i pozorach, które świat na nas wymusza, o beztroskim konsumpcjonizmie, bezrefleksyjnej zabawie, o otaczającej nas bylejakości i tandecie – opowiada Arek Kłusowski

Wśród 11 utworów, które znajdą się na płycie, nie zabraknie również opowieści o przeszłości artysty i jego toksycznych relacjach. Wszystko to zostanie okraszone energiczną muzyką, klimatem nawiązującą do lat 80, która powstała we współpracy wokalisty z Maciejem Sawochem.

Tytułowy utwór, jak można się domyślić opowiada o lumpeksowych wyprawach. Jednak w warstwie tekstowej możemy znaleźć zwroty, które odnoszą się nie tylko do pięknych i wyszukanych kreacji, ale również życia społecznego. Chociażby fragment „z szafy szybko wyjdź” może zostać odebrany jako zachęta do tzw. coming outu. Aby nie bać się przyznać do tego, że jest się innym, niż większość społeczeństwa.

Arek Kłusowski zagości w Poznaniu już 24 lipca, na scenie Plener Promienista, na który serdecznie zapraszamy.