Koncerty ulubionych artystów w malowniczym, zielonym terenie? Z taką propozycją wychodzi Plener Promienista. Lato upłynie w brzmieniu dobrej muzyki. Do tej pory ogłoszono 3 koncerty: Karoliny Czarneckiej 5 czerwca, godzina 20, Sorry Boys 12 czerwca godzina 20, Arka Kłusowskiego. Kolejną dawkę artystów poznamy już po majówce. Bilety na każde wydarzenie można kupować od dzisiaj tylko za pomocą strony Biletomat.pl.

Karolina Czarnecka

Wokalistka, o której usłyszało większe grono po występie podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2014 r. Pała się nie tylko muzyką, ale również teatrem. Skończyła aktorstwo na Akademii Teatralnej w Warszawie. Jest związana z grupami: Pożar w burdelu, Żelazna Wagina i Gang Śródmieście. Dramatyczne wykształcenie wpływa na zachowanie artystki na scenie. Jej koncerty nie są tylko ucztą dla uszu, ale również dla oczu. Kreacje, które wokalistka prezentuje, są wyjątkowe, ponieważ własnoręcznie wykonane. Połączenie dresów i eleganckiego płaszczu? Dla artystki to nie problem.

Na swoim koncie ma 3 studyjne albumy, w tym jedną epkę. W swojej twórczości łączy muzykę elektroniczną i folkrap. Pierwsza płyta  – Córka – została wydana w 2014 r., która zawiera utwór wykonywany podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej – Hera, Koka, Hasz, LSD – ale również takie piosenki jak: Zjawa, Stolica, czy Demakijaż. 4 lata później światło dzienne ujrzał album Solarium 2.0. Na liście utworów znajdują się m.in. Księżniczkowisko, Ronja, Mój Pokój, czy Biały Kucyk. Ostatnia płyta, wydana pod koniec 2019 r. – Cud – jest zdecydowanie bardziej rapowa. Zawiera takie utwory jak Polska musi uwierzyć w miłość, Potupaja, czy Módl się za nami.

Na nowej płycie kurs na rap zostanie utrzymany, ale wzbogacony będzie o kontekst ukochanego przeze mnie wschodu. Łączę na niej konserwatyzm i magię Podlasia i zderzam z liberalną bańką, którą współtworzy Warszawa, miasto, w którym żyję. Zderzam wschód z zachodem, sacrum z profanum, folk z rapem i nieustannie szukam świeckiej duchowości ­– opowiada artystka

Koncert Karoliny Czarneckiej odbędzie się 5 czerwca o 20:00 na scenie Plener Promienista. Link do wydarzenia na fb: facebook.com

Sorry Boys

Zespół, w skład którego wchodzi charyzmatyczna Bela Komoszyńska, Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Twórczość tego tria nie można określić jednym słowem. Często wychodzą poza utarte schematy, wykorzystują nieoczywiste rozwiązania muzyczne. Każdy kolejny album jet powiewem świeżości na polskim rynku muzycznym. Nominowani w 2017 r. do nagrody Fryderyki w kategorii „Album roku – alternatywa” za płytę Roma. Koncerty tej grupy przyciągają wielu muzycznych miłośników, czego dowodem są częste sold outy.

Swój debiut zaliczyli w 2010 r. wydając album Hard Working Classes. 10 utworów, które znalazły się na tej płycie, zostały napisane w języku angielskim. Kolejne wydawnictwo – Vulcano – ujrzało światło dzienne w 2013 r. Obok Phoenix, The Sun, czy Evolution, znajduje się utwór Zimna wojna, jedyny wykonany w języku polskim. Płyta Roma ze słynnym utworem Wracam, w którym można usłyszeć Apolonię Nowak, ukazała się w 2016 r. Tym razem zespół zdecydował się stworzyć album w połowie w języku polskim i angielskim. Płyta o barokowym zabarwieniu muzycznym zawiera takie utwory jak: Miasto Chopina, Supernowa, Lord i Water. Dopiero ostatnia płyta – Miłość – która ujrzała światło dzienne w maju 2019 r., w całości została napisana w języku polskim. Zawiera 11 utworów, m.in. Carmen, Jesteś Pragnieniem, Niedziela, czy Absolutnie, Absolutnie, który zyskał miano „złotego singla”. To wydawnictwo obfituje w inne rozwiązania muzyczne. W utworach słychać smyczki i harfę, a sama wokalista przyznaje, że proces tworzenia albumu przypadł na najszczęśliwszy okres jej życia.

Kobiety, mężczyźni, nasza córka, miasto Warszawa to są bohaterowie, których znam, rozumiem, kocham. I ja, w procesie zmiany, raz jako Bogini Matka, raz jako Carmen. Towarzyszyły mi zapachy Buddy, Biblii i Flamenco oraz filmowa trylogia miłosna Luci Guadagnino – opowiada Bela Komoszyńska

Koncert Sorry Boys odbędzie się 12 czerwca o 20:00 na scenie Plener Promienista. Wydarzenie na fb: facebook.com

Arek Kłusowski

29-letni wokalista z Rzeszowa, który zaprezentował swoje umiejętności podczas 3. Edycji programu The Voice of Poland w 2013 r., w którym zajął 3 miejsce. Zanim jego kariera nabrała tempa, pałał się zawodem tekściarza. Pisał dla innych znanych polskich artystów, m.in. Mateusza Ziółko, Ewy Farny, Sound’n’Grace, czy Dody. Brał udział w wielu konkursach, w tym zagranicznych, np. Eurosong we Włoszech, Srebrna Jantra w Bułgarii. Grał również tytułową rolę w musicalu Dzwonnik z Notre Dame. Zakwalifikował się do 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2017 r. w koncercie debiuty utworem To już za nami.

Na swoim koncie ma jeden studyjny album Po tamtej stronie, który artysta nagrał i wydał z własnych środków finansowych. Porównywany wcześniej do Artura Rojka, czy Darii Zawiałow artysta, w końcu został okrzyknięty tym, kto odnalazł swoją artystyczną tożsamość. Płyta zawiera 13 utworów, m.in. Dzień po, Rocznik 92, Odejdź, Treści zakazane, które opowiadają o osobistych przeżyciach twórcy. Premiera drugiego albumu Lumpeks przewidziana jest na 21 maja tego roku. Pierwszym singlem promującym tę płytę była Antarktyka, którą zadedykował wszystkim ludziom, którzy dotarli do momentu, w którym przemierzają życie „bez zadyszki”. W połowie kwietnia ukazał się kolejny utwór – Idealny Syn.

Idealny Syn to utwór o wygórowanych ambicjach nałożonych przez nasze rodziny na nas. Często los bywa przewrotny i ciężko jest sprostać wymaganiom. Pomysł reżysera – Miłosza Sakowskiego pokazuje ze mimo skrajnie różnych przeciwieństw osobowości wszyscy mierzymy się z tymi samymi problemami – opowiada Arek Kłuskowski.

Koncert wokalisty odbędzie się 24 lipca o 20:00 na scenie Plener Promienista. Wydarzenie na Facebooku: facebook.com

Aby móc wziąć udział w koncercie uczestnicy są zobowiązani do złożenia oświadczenia o stanie zdrowia wraz z danymi kontaktowymi organizatorowi przy wejściu do obiektu. W trakcie wydarzenia każdy uczestnik jest zobowiązany do:
-dezynfekcji rąk przed wejściem na teren imprezy
-zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub przyłbicy
-utrzymania dystansu 2 m od innych

Organizatorzy zalecają korzystanie z biletów elektronicznych oraz proszą o pojawienie się na wydarzeniu z czasowym wyprzedzeniem ze względu na wymogi związane z procedurami bezpieczeństwa.