Do końca kwietnia artyści poznańscy lub związani z Poznaniem mogą zgłaszać swój udział w ramach projektu Studio Otwarte. Spośród nich wybranych zostanie najlepsza dziesiątka, której nagrania trafią następnie na album składankowy – portret rodzinny poznańskiej sceny muzycznej ,,w czasach zarazy”. Wydawnictwo ukaże się już jesienią tego roku.

Pandemia COVID-19 i sytuacja z nią związana dała się szczególnie mocno we znaki wielu branżom, niestety także branży muzycznej. Wprowadzane obostrzenia uniemożliwiały i do tej pory uniemożliwiają organizację koncertów i wielu innych artystycznych przedsięwzięć, które są przecież częścią życia każdego twórcy. W związku z tym Fundacja ART Fidelis we współpracy z Miastem Poznań zaangażowały się w nowy, poznański projekt muzyczny – Studio Otwarte. Celem wspomnianego przedsięwzięcia jest wybór dziesięciorga artystów (zespołów, solistów, producentów), którzy pod okiem czołowych polskich producentów m.in. Pawła Krawczyka (Hey), Piotra Waglewskiego (Emade) czy Marcina Macuka (Hey, Pogodno), będą mieli możliwość nagrania i wyprodukowania swojego singla, który to stanie się częścią wyjątkowego albumu – muzycznej widokówki z Poznania. Do każdego utworu powstanie także live sesja video. W projekcie udział może wziąć tak naprawdę każdy poznański lub związany z Poznaniem artysta. Nie ma żadnych ograniczeń formalnych, wiekowych, gatunkowych, ani jakichkolwiek innych. Mile widziani są także debiutanci.

Do 30 kwietnia piosenki w dowolnej formie audio (nagranie demo, z domu, próby itp.) należy wysyłać na maila studiootwarte@wlada2.pl wraz z krótkim opisem, biogramem, zdjęciem, linkiem do fb i samą piosenką w linku lub pliku.

Jeszcze więcej informacji na temat wspomnianego projektu: https://www.facebook.com/wlada2studio/