Po dość długiej przerwie przyszedł czas na dokończenie trasy „Kosmiczne Energie”. Koncert Ralpha Kaminskiego & My Best Band In The World z powodu złej sytuacji pandemicznej został przeniesiony na 13 czerwca. Artyści zawitają na plenerowej scenie przy Stadionie Poznań – Skwer Play, przy ul. Bułgarskiej 17. Zaprezentują na niej utwory z drugiego studyjnego albumu „Młodość”, który został wydany 22 listopada 2019 r.

Ralph Kaminski jest głosem młodego pokolenia, który na dobre zadomowił się na alternatywnej scenie po wydaniu debiutanckiej płyty „Morze” w 2016 r. Choć pierwsza raz można było go zobaczyć w programie „Szansa na sukces”, a później w „X-Factor”. W swoich utworach zachwyca zarówno wrażliwością, jak i niewyobrażalnie mocnym wokalem.

Jest nie tylko świetnym wokalistą, ale również aktorem. Każdy koncert można określić mianem spektaklu teatralnego, ponieważ ruchy Ralpha na scenie wychodzą poza schemat wydarzenia muzycznego. Nic dziwnego, że w 2019 r. zwyciężył w finale 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, podczas którego przedstawił swoją interpretację wiersza Jana Brzechwy „Witajcie w naszej bajce” i „Na zakręcie” Agnieszki Osieckiej. Choć, jak sam przyznaje, na początku studiów na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, na scenie stał, jak kołek. Patrząc na to, co artysta aktualnie pokazuje podczas koncertów – trudno uwierzyć w trudne początku.

Wokalista może się pochwalić również zdobyciem w 2020 r. Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego za całokształt twórczości. Jest to naprawdę duże wyróżnienie, które przyznaje się artystom potrafiącym łączyć różne dziedziny sztuki w swojej twórczości. Wcześniej nagrodę zdobyli m.in. Tomasz Organek, The Dumplings i Tęskno. Gościł na wielu polskich scenach festiwalach, m.in. Pol’and’Rock, Late Summer, Orange Warsaw Festiwal, Kraków Live, Off i Open’er.

Płyta „Młodość” łączy ze sobą elementy alternatywnego popu z poezją śpiewaną i elektroniką. Zarówno w tekstach, jak i teledyskach promujących album, widać nawiązanie do estetyki lat 80. Wokalista niezmiennie otwiera się przed odbiorcami. Teksty są szczere i zawierają sporo osobistych przeżyć artysty, z którymi wiele słuchaczy na pewno się utożsamia.

Album został bardzo dobrze przyjęty nie tylko przez rzeszę fanów artysty, ale również przez krytyków. „Młodość” była nominowana do Fryderyków 2020 w kategorii Album Roku – Alternatywa oraz Bestsellerów Empiku w kategorii Odkrycia Empiku 2020.

Dzisiaj miała miejsce premiera nowego utworu Natalii Szroeder – „Przypływy”, który artystka zaśpiewała w duecie z Ralphem Kaminskim. Teledysk, muzyka i tekst idealnie wpasowuje się w estetykę charakteryzującą twórczość wokalisty. Nic zatem dziwnego, że Natalia zdecydowała się nagrać ten utwór razem z nim. Wyszło nieziemsko.

Koncert Ralpha w Poznaniu zapowiada się „kosmicznie”, nie tylko ze względu na niezwykłe zdolności artysty, ale również przez obostrzenia z powodu pandemii COVID-19. Należy zapoznać się ze wszystkimi wymogami zawartymi w regulaminie imprezy. Osoby z widocznymi objawami przeziębienia (duszności, kaszel) proszone są o pozostanie w domu, nie zostaną wpuszczone na teren wydarzenia.

Wszystkie dotychczas zakupione bilety zachowują swoją ważność, nie trzeba ich wymieniać. Wprowadzono do sprzedaży dodatkową pulę. Żeby móc wziąć udział w koncercie uczestnicy są zobowiązani do złożenia oświadczenia o stanie zdrowia wraz z danymi kontaktowymi organizatorowi przy wejściu do obiektu. W trakcie wydarzenia każdy uczestnik jest zobowiązany do:
-dezynfekcji rąk przed wejściem na teren imprezy
-zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub przyłbicy
-utrzymania dystansu 2 m od innych

Organizatorzy zalecają korzystanie z biletów elektronicznych oraz proszą o pojawienie się na wydarzeniu z czasowym wyprzedzeniem ze względu na wymogi związane z procedurami bezpieczeństwa.