Patrick the Pan zaprezentował wczoraj singiel „Porozmawiajmy o emocjach”. Jest to już drugi utwór zapowiadający czwarty album wokalisty. Premiera „Miło wszystko” odbędzie się już tego lata. Będzie to pierwsza od 7 lat płyta wydana przez samego artystę, bez współpracy z żadną wytwórnią.

Piotr Madej jest 32-letnim artystą pochodzącym z Krakowa. Poznańska publiczność mogła się z nim zapoznać podczas wrześniowego koncertu w klubokawiarni „Tymczasowa”. Wokalista kiedy nie występuje pod pseudonimem Patrick the Pan, koncertuje z Dawidem Podsiadłą. Piotr jest człowiekiem o wielu talentach. Nie tylko pisze teksty i tworzy muzykę, ale zajmuje się również realizacją i produkcją. W wolnych chwilach zamienia się w producenta innych artystów w swoim studio. Miał okazję współpracować z Ralphem Kamińskim, Kaśką Sochacką, czy Pauliną Przybysz.

“Prostota w muzyce i tekście to coś co od pewnego czasu mnie bardzo kręci i cały czas się jej uczę, jako artysta” – opowiada Piotr

Utwór „Porozmawiajmy o emocjach” jest wynikiem tej fascynacji. Słowa piosenki faktycznie niosą za sobą prosty przekaz. Artysta apeluje do wszystkich, żeby po prostu ze sobą rozmawiać. Zamiatanie spraw pod dywan nie rozwiąże problemów, co dobitnie ukazuje teledysk do utworu. Pod materiałem nawarstwiają się przedmioty, które obrazuję te wszystkie przemilczane sytuacje. Nie istnieje żadna magiczna różdżka, która sprawi, że nagle znikną. Dlatego tak ważna jest werbalna komunikacja z bliskimi. Aż trudno wierzyć, że na początku singiel miał być o plastiku.

„Ciekawostka – pierwotnie ta piosenka miała zupełnie inny tekst – o plastiku – jednak z czasem doszedłem do wniosku, że ten utwór ma energię, która musi poruszać jakieś super uniwersalne tematy. Padło na miłość.” – wyjaśnia Piotr.

Pierwszy singiel „Trochę mniej” zapowiadający nową płytę zespołu ujrzał światło dzienne w połowie stycznie. Patrząc na oba utwory, śmiało można powiedzieć, że jest na co czekać. Premiera „Miło wszystko” już latem!