Rusza kolejna odsłona konkursu na najlepszą okładkę płytową!

Ubiegły rok był dla Konkursu 30/30 wyjątkowo specyficzny: przede wszystkim była to pierwsza edycja po odejściu jego pomysłodawcy, Rosława Szaybo. Natomiast z racji trwającej pandemii opóźniona została sama wystawa oraz wręczenie nagród, wszystko ostatecznie zakończyło się jednak ogromnym sukcesem.

Z tych przeszkód organizatorzy wychodzą silniejsi i ogłaszają start naboru zgłoszeń do Konkursu 30/30 na Najlepszą Polską Okładkę Płytową 2020, który potrwa do 11 kwietnia 2021 r. Rekordowa będzie w tym roku zarówno pula nagród (15 000 zł), jak i 15-osobowy skład Jury złożony m.in. z cenionych grafików, ilustratorów, fotografów oraz dziennikarzy muzycznych. Do wprowadzonej w ub. roku Nagrody Specjalnej im. Rosława Szaybo dochodzi także Nagroda Specjalna za Edytorstwo.

W ramach Konkursu wybranych zostanie 30 finałowych projektów graficznych, które latem 2021 roku trafią na wystawę pokonkursową w prestiżowej Galerii Na Dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu. Szczegółowy termin wystawy oraz data wernisażu podane zostaną wkrótce.

Odpowiedzi na dodatkowe pytania udzieli koordynatorka Konkursu 30/30 – Ewelina Muraszkiewicz: ewelina.muraszkiewicz@wm.poznan.pl, tel. 509-105-970.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 11 kwietnia 2021.
Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne są TUTAJ