Pomimo pandemii poznański świat kultury powoli stara się wracać do normalności i funkcjonowania sprzed czasów COVID-19. Poza wydarzeniami nadal odbywającymi się w formie zdalnej, pasjonaci kultury będą mieli także możliwość wyjścia do kina, teatru czy opery. Sprawdźmy zatem co ciekawego wydarzy się w tym tygodniu!

12-02 (piątek) – 28-02 (niedziela) – Kino Pałacowe powróciło!

Od 12 lutego Kino Pałacowe ponownie otwarte. Seanse odbywają się w wymaganym reżimie sanitarnym i z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. W salach zajętych może być tylko 50 % miejsc. A już od dziś na wszystkich wielbiciel kina czekają m.in. film w reżyserii Grzegorza Zaricznego „Proste rzeczy”, animacja Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, a także zagraniczna produkcja „Metamorfoza ptaków”.

Poza tym od 15 do 25 lutego 2021 roku w Kinie Pałacowym w ramach Nowohoryzontowy pakiet startowy – 4 przedpremiery na start kina, współorganizowanego razem ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty, będzie można zobaczyć także 4 przedpremiery z ostatniej edycji Nowych Horyzontów w tym m.in. już wcześniej wspomniane produkcje takie jak: „Proste rzeczy” i „Metamorfoza ptaków” oraz film Ivana Ostrochovský’ego pt. „Słudzy” czy „Niepamięć” w reżyserii Christosa Nikou. Cały repertuar oraz kalendarium dostępne są TUTAJ.

15-02 (poniedziałek) godz. 19:00 – IV Koncert z okazji Chińskiego Nowego Roku (wydarzenie online)

Chiński Nowy Rok, nazywany także Świętem Wiosny, jest najważniejszym świętem w tradycyjnym chińskim kalendarzu księżycowym. W tym roku przypadł on na piątek – 12 lutego i rozpoczął go pod znakiem Wołu, którego żywiołem jest Metal, a kolorami – zielony i czerwony. W koncercie z okazji chińskiego święta udział wezmą studenci z Chin, studiujący w poznańskiej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, którzy zaprezentują utwory kompozytorów chińskich i europejskich. Wydarzenie dostępne będzie TUTAJ.

16-02 (wtorek) Teatr Wielki, godz. 19:00 – Koncert operetkowy (wydarzenie z udziałem publiczności) – bilety w cenie 20-30 zł

Proponowany na ten dzień repertuar to zbiór perełek z trzech nurtów tego gatunku: paryskiego (Jacques Offenbach), wiedeńskiego (Johann Strauss syn) i węgierskiego (Ferenc Lehár, Imre Kálmán), w wykonaniu: sopran Monika Mych-Nowicka, mezzosopran Magdalena Wilczyńska-Goś, tenor Piotr Friebe, bas Rafał Korpik, fortepian Olena Skrok. Koncert poprowadzi Jaromir Trafankowski.

19-02 (piątek) Teatr Wielki, godz. 19:00 – Napój miłosny – opera komiczna (wydarzenie z udziałem publiczności) – bilety w cenie 33 – 80 zł.

Napój miłosny to jedno z najbardziej cenionych dzieł włoskiego kompozytora Gaetano Donizettiego z 1832 roku. To lekka i dowcipna opowieść o miłości, w której znalazło się miejsce na żarliwe uczucie, pokaźny spadek oraz oczywiście na tytułowy eliksir, na którym można nieźle zarobić. Reżyser Ran Arthuro Braun aby dodać historii jeszcze więcej kolorytu przenosi miejsce akcji do… samego Meksyku. Ciekawi co wydarzy się dalej … ?

19-02-2021 (piątek) Teatr Polski,godz. 19:00 – Morderstwo (w) Utopii – Premiera najnowszej koprodukcji Komuny Warszawa i Teatru Polskiego w Poznaniu! (spektakl z udziałem publiczności) – bilety w cenie 50 zł (N) i 30 zł (U). Spektakl grany będzie także w sobotę 20 lutego o godz. 19:00 oraz w niedziele 21 lutego o godz. 18:00.

Morderstwo (w) Utopii to komedia kryminalna w klasycznym oświeceniowym stylu, która w prosty sposób stara się wytłumaczyć błędy utopistów. Tło akcji to pandemiczna rzeczywistość oraz pierwszy transport kolonistów na Marsa. Czarnym charakterem jest Slavoj Žižek, który w zaistniałej sytuacji widzi możliwość spełnienia się komunistycznej utopii….Na widzów czekają szybkie zwroty akcji, momenty zadumy i muzyka z klasycznych kryminałów ery oryginalnego kina noir. To wszystko z pewnością dostarczy niezapominanych wrażeń, a także da promyk nadziei na lepsze jutro!

20-02-2021 (sobota) Kino Teatr Apollo,godz. 16:00/18:30 Pikantni – (spektakl komediowy z udziałem publiczności) – bilety w cenie 120 zł

Pikantni to komedia obyczajowa opowiadająca historię dwóch znudzonych sobą par małżeńskich, które w poszukiwaniu wrażeń postanawiają urządzić wspólne, intymne spotkanie. Choć obydwa małżeństwa są podekscytowane pomysłem, chyba nie do końca zdają sobie sprawę co z niego wyniknie…. Humor i dobra zabawa podczas spektaklu gwarantowany!
Obsada: Anna Mucha, Monika Dryl/Barbara Kurdej-Szatan, Maurycy Popiel, Michał Ziembicki

Niestety kilkanaście wydarzeń, zaplanowanych na ten tydzień zostało odwołanych lub przeniesionych na inne terminy:

  • Dobry wieczór Państwu – spektakl walentynkowy z udziałem Olgi Bołądź i Krzysztofa Materny – PRZENIESIONY z 15.02.2021 (17:30 – Aula Artis) na 15.02.2022. (Bilety zachowują ważność. Miejsce i godzina rozpoczęcia spektaklu pozostają bez zmian).
  • MTV Unplugged – Kasia Kowalska – KONCERT PRZENIESIONY z 15.02.2021 na 21.11.2021
  • Ed Sheeran Night – koncert wrocławskiego gitarzysty i wokalisty Wojtka Kiełbasy w Blue Note PRZENIESIONY z 15.02.2021 na 11.03.2021
  • Spektakl Teatru Kamienica – Kobieta, która ugotowała męża – ODWOŁANY