Jeden z najzdolniejszych zespołów młodego pokolenia, czyli Youth Novels nie daje o sobie zapomnieć. To już dziś miejsce miała premiera ich najnowszego singla pt. „What If”.

Pochodzący z Wągrowca zespół muzyczny Youth Novels w składzie Ania Babrakowska i Emil Nowak, dał się poznać szerszej publiczności w 2016 roku, kiedy to po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć ich debiutancką EPkę pt. „I Used To Wreck It All”. Ich intymne, quasi-akustyczne kompozycje zostały niezwykle ciepło przyjęte i zjednały im rzesze fanów nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Zespół pojawił się także na scenach największych polskich festiwali muzycznych takich jak m.in. Open’er Festival, a ich utwory z drugiej EPki pt. „Chaos I Create”, wykorzystane zostały w serialu pt. „Pod Powierzchnią” emitowanym przez telewizję TVN.

Teraz po ponad roku przerwy Youth Novels wracają ze swoim najnowszym singlem pt. „What If”, który w całości został wyprodukowany przez samych twórców, przy współpracy z Chrisem Allenem (RY X, Unkle) i Zino Mikorey (Ólafur Arnalds, Nils Frahm) odpowiedzialnych za miks i master.

          

„What If” to dojrzały, melancholijny, minimalistyczny, a zarazem pełen emocji utwór. Cała linia melodyczna opiera się na dźwiękach gitary, które w połączeniu z subtelnym, delikatnym głosem Ani tworzą wspaniałą kompozycję, która pozwala odpocząć zmysłom i zatracić się w świecie pragnień i marzeń.