Covid-19 pokrzyżował nasze plany, zarówno prywatne jak i zawodowe. Od połowy marca nie pracujemy, zostały odwołane trasy, festiwale wszelkie wydarzenia artystyczne. Wszyscy bardzo dotkliwie odczuwamy skutki wirusa. Teraz kiedy inne sektory biznesu są odmrażane, sportowe areny mogą wypełniać się publicznością (obecnie nawet do 10 tys osób na jednym meczu), a w mediach obserwujemy kilkutysięczne zgromadzenia my także chcemy wrócić do pracy! 

Żądamy równego traktowania!

Od kilku tygodni przyglądamy się działaniom rządu, czytamy aktualne rozporządzenia i jesteśmy gotowi by opracować razem z rządem a następnie wprowadzić procedury bezpieczeństwa dla naszej branży.

Dlatego właśnie powstał pomysł zorganizowania medialnej akcji OTWIERAMY KONCERTY #gramybezpiecznie w której będziemy komunikować:

Gramy bezpiecznie! 

Żądamy równego traktowania!  

Żądamy jasnych zasad!

Domagamy się przejrzystych zasad organizacji imprez artystycznych, a przede wszystkim domagamy się jasnej komunikacji!

Obecne przepisy zawierają wiele błędów formalnych i wiele zapisów stoi w kolizji z zasadami organizacji imprez, przez co nadal nie możemy wrócić do pracy.Żądamy, aby wydarzenia artystyczne i koncerty mogły odbywać się na takich samych zasadach – np. mecze piłki nożnej mogą odbywać się na stadionach wypełnionych publicznością.

Żądamy zniesienia zapisu o udziale 150 osób w imprezach plenerowych na rzecz zapisów procentowych.

Apelujemy, aby wszystkie zgromadzenia publiczne i wydarzenia artystyczne traktować na równych prawach. 

Żądamy jasnych przepisów dla imprez plenerowych (masowych i rekreacyjnych ujętych w ustawie o imprezach masowych) jak również dla tych organizowanych w obiektach przeznaczonych do tego tj.: amfiteatrach, klubach muzycznych, halach widowiskowych.

Wymagamy od Rządu aby zaczął traktować branżę artystyczną poważnie, jako istotny element gospodarki!

Nasza społeczność to nie tylko sami artyści, którzy są widoczni w pierwszej linii, ale cały sztab ludzi którzy razem z nimi tworzą wydarzenia artystyczne i bez których Artysta nie mógłby funkcjonować. To tysiące osób czekających na powrót do pracy.

Chcemy, by nasza akcja uświadomiła społeczeństwu, jak ogromna liczba osób została z dnia na dzień bez pracy i z jak dużym problemem musimy się zmierzyć! 

Zapoznaj się z naszymi postulatami i jeśli, chcesz by branża artystyczna przetrwała, tak jak my tęsknisz za spotkaniami z publicznością, dołącz do naszej akcji. 

Akcja startuje JUTRO (wtorek 9 czerwca ) o godz 10:00.

Zasady są proste:

– każdy Artysta, Firma umieszcza na swoich social mediach: facebook ( zdjęcie profilowe i cover photo )  i instagram ( post + instastories ) przygotowane materiały graficzne dostępne tu: https://www.dropbox.com/sh/vk0xonztmjifnwg/AAAMEayMQic8LyEFa4hSuUdLa?dl=0– pamiętajmy o oznaczaniu w postach profili akcji w Social Mediach :

INSTAGRAM @otwieramykoncerty

FB @otwieramykoncertystrona www akcji   www.otwieramykoncerty.pl

– Posługujemy się hasztagami #otwieramykoncerty #gramybezpiecznie

Mamy także przygotowane koszulki z brandingiem akcji. Jeżeli jesteś z Warszawy lub okolicy to w siedzibie Kayaxu jest możliwość zrobienia sobie zdjęcia w takiej koszulce. Jeśli jesteś w innym mieście możesz otrzymać projekt koszulki do druku we własnym zakresie. Wystarczy wysłać maila na biuro@igmap.pl a otrzymasz potrzebne pliki 🙂 

W skrócie nasza akcja komunikuje:

Chcemy wrócić do pracy

Chcemy, żeby publiczność na koncertach czuła się bezpiecznie ( zadbamy o to )

Chcemy równych szans, jak inne branże np. piłka nożna ( chcemy % takiej samej publiczności w amfiteatrach, halach, stadionach, salach)

Chcemy takich samych zasad w klubach jak w teatrach i kinach – nie gorszych

Mamy nadzieję, że Wasi Artyści dołączą do akcji i zaczną o niej mówić zarówno w mediach jak i na swoich mediach społecznościowych. 

Im więcej osób dowie się o naszej akcji, tym większe mamy szanse na powrót do normalności!

Pokażmy wspólnie jak wielką mamy moc, jak bardzo jesteśmy solidarni i jak liczną grupą jesteśmy!!