Schron organizuje debatę online poświęconą kondycji poznańskiej branży klubowej w czasie pandemii. 

Zamknięte jako pierwsze. Ponownie otwarte jako ostatnie. Instytucje kulturalno-rozrywkowe podczas pandemii znalazły się w ekstremalnie trudnym położeniu. Chcąc wyciągać wnioski z każdej, nawet najtrudniejszej lekcji, poznański Schron stworzył miejsce do debaty, która miałaby być początkiem zmian. Obecnie na skalę lokalną, w przyszłości na skalę krajową. 

W debacie „Dekoronacja Kultury” poprowadzonej przez Huberta Grupę (Duszne Granie/ muno.pl) poruszona zostanie bardzo szeroką kwestia umiejscowienia instytucji kulturalno-rozrywkowych w poznańskim ekosystemie kulturalnym. Dlaczego kluby najmocniej napędzają lokalną kulturę? Jaka jest ich sytuacja w czasie pandemii? Jaką odgrywają rolę w życiu kulturalnym miasta? Jak powinna wyglądać współpraca na linii kluby-miasto? Na te i inne pytania odpowiedzą zaproszeni goście: Marcin Kostaszuk (Urząd Miasta, Wydział Kultury), Arkadiusz Śmilowski, Joanna Tomczak (Tama), Tomek Kemot Nowakowski (TBA MUSIC), Zbigniew Łowżył (Kontener ART), Bartosz Grochowski, Mateusz Łuczyński (Nocny Targ Towarzyski), Marta Lewandowska (House), Mariusz Zych, Mateusz Woźniak (Projekt Lab), Piotr Niwald (Neevald) i inni. 

Debata potrwa 80 minut i zostanie podzielona na dwie części. Będzie można obejrzeć ją na Facebooku Schronu oraz w mediach społecznościowych patronów medialnych: muno.pl, Freshmag. Na potrzeby dyskusji powstało krótkie badanie, które możecie wypełniać pod linkiem: https://bit.ly/2XsWaEK