Pale Path to zespół, który oficjalnie powstał we wrześniu 2019 roku. Serwuje dawkę energetycznych, ciężkich brzmień, które porywają melodią. Zespół wydał singiel ENEMY razem z mrocznym klipem, który zdobył nagrodę Polish Music Video Awards za najlepszy teledysk w kategorii „Ciężkie przeminie”. Singiel promuje debiutanckie EP zatytułowane „PRIMAL”.

Netherless. Po wielu roszadach w składzie i zmianach brzmienia udało im się wydać debiutanckią EP „Anthem of the Weary”, na której znalazło się 5 świetnych, pełnych świeżego brzmienia numerów. Chłopaki łączą chwytliwe melodie z ciężkimi riffami i czystym oraz krzyczanym wokalem. W tym roku planują wydać swój pierwszy długogrający album. Dzielili deski z takimi zespołami jak Monuments, Being As An Ocean, Napoleon czy Kingdom of Giants.

Powstałe 10 lat temu Heresy Denied łączy nowoczesną odmianę death metalu z djentem. W swojej twórczości zespół nawiązuje do czołowych przedstawicieli gatunku progresywnego metalu jak i kapel, które zdefiniowały jego nową odmianę. W muzyce ich nie brakuje sążnistych breakdownów, połamanych riffów, akustycznych przejść jak i mięsistych partii gitarowych. Do tej pory HD supportowało takie kapele jak Suicide Silence, Thy Art Is Murder, Fallujah, My Autumn, czy Traitors. Zagrało również na VIII. edycji Festiwalu Uwolnić Muzykę oraz trasę koncertową po Polsce The Rising Tour 2019 u boku zespołu Materia. HD wydało w 2016 roku swój pierwszy album pt. „Innerception” i jest w trakcie prac nad kolejnym długograjem.

Winds Brought Siberia są głęboko zainteresowani wyrażaniem swoich pomysłów w postaci polirytmii i losowych breakdownów. Wraz z końcem roku 2019 ukazała się debiutancka płyta – 𝐂𝐎𝐍𝐒𝐋𝐎𝐀𝐓𝐈𝐎𝐍 na której swój gościnny występ ma Auman z Frontside.