Jedna z najważniejszych kapel w historii thrash metalu, Destruction, już w maju powróci do Polski na jedyny koncert, który odbędzie się w poznańskim Klubie u Bazyla! Niemiecka legenda zawita do naszego kraju w ramach trasy promującej najnowszy krążek zespołu, „Born to Perish”!

Destruction (Niemcy/Nuclear Blast) – thrash metal
Destruction to zespół, który wraz z dwoma innymi gigantami z Niemczech, Kreatorem i Sodom, zapoczątkował kulturę grania thrash metalu w Europie. Grupa z paroletnią przerwą funkcjonuje od 1982 roku, a jej trzon w postaci basisty i wokalisty Marcela „Schmiera” Schrimera oraz gitarzysty Mike’a Sifringera pozostaje nienaruszony do dzisiaj. To ci dwaj panowie nagrywali takie płyty jak „Infernal Overkill”, „Eternal Devastation” czy epkę „Sentence of Death” – materiały, które mocno zapisały się w historii ekstremalnego grania i po dziś dzień są uważane za kamienie milowe w swoim gatunku. W sierpniu zeszłego roku zespół powrócił z nową, wydaną nakładem Nuclear Blast płytą, „Born to Perish”. W jakiej formie jest obecnie Destruction? O tym przekonamy się już na początku maja w poznańskim Klubie u Bazyla!

Suicidal Angels (Grecja / NoiseArt Records) – thrash metal
Założony w 2001 roku z inicjatywy Nicka Melissourgosa zespół to od samego początku hołd oddany klasykom old school’owego thrash metalu. Ostre riffy i sceniczna agresja – to cechy, przez które zespół zapracował na uznanie nawet najbardziej wybrednych fanów gatunku. Grupa ma na swoim koncie 7 albumów, z czego ostatni, „Years of Aggression” ukazał się w sierpniu zeszłego roku nakładem NoiseArt Records. Ostatnia wizyta grupy w Polsce to prestiżowa trasa „Headbanger’s Ball Tour”, na której zespół wystąpił u boku takich zespołów jak m.in. Exodus, Sodom czy Death Angel, a już w maju Grecy ruszają w kolejną dużą trasę jako support Destruction!

Crisix (Hiszpania / Listenable Recoreds) – thrash metal
Pochodzący z Barcelony thrashowcy z Crisix to jeden z najciężej pracujących zespołów na scenie. Będący ciągle w trasie (z krótkimi przerwami na nagrywki w studiu) Hiszpanie od zawsze za swoje największe inspiracje podają takie zespoły jak m.in. Overkill, Megadeth czy ojczysty Angelus Apatrida. Crisix na swoim koncie mają 5 albumów, a na majowym koncercie z Destruction promować będą wydany w listopadzie krążek „Crisix Session: #1 American Thrash”. Zespół na żywo to prawdziwy wulkan energii, więc tym bardziej nie należy spóźnić się na ich koncert w Poznaniu!