Już za dziesięć dni startuje jeden z najważniejszych, jak nie najważniejszy poznański festiwal muzyczny. Mowa oczywiście o Spring Breaku – trzydniowym święcie debiutujących zespołów i dobrze znanych gwiazd, miejscu spotkań dziennikarzy, menedżerów i promotorów, a przede wszystkim znakomitej okazji do posłuchania najciekawszych europejskich wykonawców. Na tegorocznej edycji imprezy wystąpi formacja, która swoją twórczością stopniowo rozkochuje serca słuchaczy na całym świecie – duet R.O. x Konoba. 

W tym roku, w związku z ekspansją 30/30 – konkursu na najlepszą okładkę płytową minionego roku – Spring Break wzbogaca się o nową scenę, która stanie na dziedzińcu Starego Browaru. Przez dwa festiwalowe dni (26 i 27 kwietnia) wystąpi tam choćby Marcelina, Agata Karczewska, Tomasz Bednarczyk w ambientowym projekcie New Rome, duet Wczasy wcielający się w rolę DJ-ów czy pianista Michał Kmieciak reinterpretujący dzieła wybitnego kompozytora, Krzysztofa Komedy. W line-upie znalazło się również miejsce dla zagranicznych gwiazd. Poznań po raz pierwszy odwiedzi rewelacja electropopu prosto z Belgii.

Od samego początku twórczość duetu R.O x Konoba była porównywana do energetycznego, chwytliwego stylu Cheta Fakera, Flume albo ODESZY. Zestawiając ze sobą nowoczesne syntezatory, charakterystyczny wokal i analogowe instrumenty, panowie tworzą unikalną mieszankę godzącą fanów tanecznej elektroniki i klasycznego popu.

Artyści zaczęli karierę w solowych projektach, ale już pierwsze wspólne nagranie On Our Knees zapewniło im rozpoznawalność nie tylko w ojczystym kraju. Dziś singiel ma ponad trzydzieści milionów odtworzeń na platformie YouTube. Udany początek kooperacji zaowocował EP-ką ELLE i koncertami na całym globie. Podsumowaniem wielomiesięcznego tournee, które swoim zasięgiem objęło choćby Japonię, Australię, Francję czy Polskę, będzie projekt 10. Pierwszy album duetu R.O x Konoba ujrzy światło dzienne 3 maja. Z pewnością usłyszymy go w Poznaniu – warto przyjść, tym bardziej, że wstęp na występy odbywające się w Starym Browarze jest wolny! Posłuchajcie najnowszego singla formacji, który został zrealizowany w Japonii i szykujcie się na 26 kwietnia.