Przeczytajcie nasze „Pięć pytań do…” poznańskiego zespołu Hope Leslie. Już 6 kwietnia grupa wystąpi na scenie CK Zamek.

1. Skąd się wzięła nazwa Hope Leslie? Jesteś fanami amerykańskich nowel z początku XIX wieku?

Nie jesteśmy fanami nowel z tamtego okresu, ale  spotkaliśmy się z tym tekstem na studiach. Zaciekawiła nas gra słów oraz podobieństwo tytułu do słowa hopelessly. Zabawne jest to, że ostatnio zorientowaliśmy się, iż autorka pisząc tę powieść również miała na myśli zestawienie tych dwóch wyrażeń.

2. Sporo osób uważa, że na wokalu jest Dawid Podsiadło? Padły też pierwsze porównania do Curly Heads?

Dobra, przyznajemy się. Dawid jest częścią zespołu Hope Leslie. Bartek Górny to tak naprawdę jego pseudonim artystyczny.

3. W dobie gdzie wszyscy wracają do śpiewania po polsku Wy wybraliście język angielski. Przypadek czy założona koncepcja?

Znamy i posługujemy się angielskim na tyle dobrze, że jesteśmy w stanie pisać teksty w tym języku. Na co dzień słuchamy muzyki głęboko zakorzenionej w angielskiej i amerykańskiej kulturze. Poza tym, cieszymy się, że dzięki temu teksty naszych utworów mogą trafić do większego grona słuchaczy.

4. Jakbyście mieli wymieć 5 punktów ze swojego bucket list to co by to było?Wydanie płyty

  1. Wydanie płyty
  2. Chcielibyśmy aby to inne zespoły były kojarzone z nami a nie na odwrót (pół żartem)
  3. Pojechać w trasę koncertową po Europie
  4. Otworzyć własne studio muzyczne
  5. Wybrać się na koncert Scootera (serio)

5. Macie już jakieś plany koncertowe?

Oczywiście, że tak. Aktualnie skupiamy się na naszym premierowym koncercie, który odbędzie się już 6 kwietnia w Poznaniu w CK Zamek. Obecnie ciężko pracujemy nad materiałem koncertowym i nie możemy się już doczekać aby Wam go zaprezentować. Zawsze warto też wbić na naszą stronę na Facebooku aby dowiedzieć się więcej informacji.

„Gramy u siebie” – Hope Leslie/ Groberska / Youth Novels – CK Zamek, 6 kwietnia