Bardzo możliwe, że już o nich słyszeliście. Wraz z występem na festiwalu Spring Break mają przynieść nam swój nowy album. Zwiastuje go piosenka, która wspięła się na szczyt radiowej listy MUZO.FM.

Poznański zespół rozpoczął swoją działalność w 2002 roku, ale „w naszym przypadku bycie zaczyna się znów” podkreślili muzycy (Michał Kowalonek, Daniel Karpiński, Grzegorz Książkiewicz, Marcin Szczęsny)  dzieląc się utworem „Znów jesteś sobą”, zwiastującym ich nadchodzący, trzeci już krążek. „Mówi się, że nieważne co artysta miał na myśli – ważne –  co Ty zabierasz ze sobą z tej piosenki.”  Opublikowana na początku stycznia, energiczna kompozycja może być idealną propozycją na coraz cieplejsze dni. Tego samego zdania są słuchacze radia MUZO.FM, którzy w ramach Programu Republika Fajnych Utworów, zadecydowali, że „Znów jesteś sobą” powinien znaleźć się na pierwszym miejscy radiowego zestawienia. Udało się. Posłuchajcie utworu:

A jak to jest z tą historią zespołu? Grupa ma na swoim koncie już dwa albumy. Ten ostatni, wydany nakładem wytwórni Kayax, Gazeta Wyborcza wyróżniła jako jeden z najlepszych polskich albumów 2011 roku (stawiając go na podium). Płytę promuje singiel „Niemiennie”, którego na You Tube odsłuchano już blisko milion razy. A gdzie poza stacjami radiowymi usłyszeć mogliśmy kawałki Snowman? Wymienić wystarczy kilka prestiżowych muzycznych imprez: Opener, Jarocin Festiwal, Malta Festival czy Gdynia Summer Jazz Days. Muzycy to także laureaci konkursu odbywającego się w ramach Off Festivalu.

Jak wybrzmi nowy krążek formacji? Odpowiedź ma przynieść tegoroczna edycja Enea Spring Break.