Tajemniczy projekt „Vyspa” opublikował dziś kolejny utwór. Słyszeliście już? Zespół zagra swój koncert w ramach tegorocznej edycji Enea Spring Break.

Nowy utwór „Blisko” charakteryzuje się eklektycznym brzmieniem, a lekkości dodaje mu delikatny głos wokalistki. Podobnie jak w poprzednim kawałku Vyspy, zatytułowanym „Niechęć”, uzależniający klimat warunkuje zapętlany dźwięk gitary. Tekstowo „Blisko” traktuje o spoglądaniu na rzeczywistość z wielu perspektyw, o korelacji między widokiem a odczuciem. W zmieniającym się anturażu, jednak ciągle pokrewnym wyspie: ziemi, morza i gór. Posłuchajcie:

Póki co, nie jest nam dane przedstawić Wam członków grupy. Twórcy ciągle pozostają anonimowi. Wiemy tylko tyle, iż muzycy działają w kolaboracji od roku, a każdy z nich, poza Vyspą, udziela się również w innym projekcie muzycznym. Koncepcja anonimowego tworzenia przyjęta przez omawianą grupę, przypomina tą, którą na polskiej scenie wybrało kilka lat temu trio działające pod nazwą Bokka. Bokka zaczynając w 2013 roku, po dziś dzień, konsekwentnie nie zdradza swoim słuchaczom tożsamości poszczególnych członków.

Na ile odsłoni się dla nas Vyspa? Pozostaje poczekać na kwiecień.