Enea Spring Break Showcase Festival – wydarzenie, które na dobre zapisało się w kalendarzu najważniejszych poznańskich imprez – dla środowiska muzycznego stało się wizytówką miasta Poznań. Tegoroczna, czwarta edycja festiwalu, niesie ze sobą zupełnie nowych artystów – świeżą krew, oraz takich muzyków, których wszyscy dobrze znamy, lecz za świeży na pewno można uznać prezentowany przez nich materiał. Dzisiaj piszemy o tej drugiej grupie. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie wszystkich headlinerów Enea Spring Break Festival 2017. Zobacz o kim krzyczy się z nagłówków!    

Fisz Emade Tworzywo

Grupa dwóch braci powstała w 2002 roku w Warszawie. Piotr „Emade” oraz Bartosz „Fisz” Waglewscy mają na koncie już 5 albumów, ale to za sprawą ostatniego krążka są jednymi z najgorętszych artystów tegorocznej edycji festiwalu. „Drony” to materiał przełamujący konwencję. Promują go single „Telefon” oraz „Biegnij dalej sam” – utwory, które w serwisie You Tube odsłuchano już ponad 5 milionów razy.

Anita Lipnicka

Anita Lipnicka to niekwestionowanie bardzo ważny głos dla pokolenia wsłuchanego w muzykę i teksty lat 90. Artystka zaczynała w zespole Varius Manx. Chociaż był to tylko dwuletni okres współpracy wokalistki z muzykami, zaowocował on przebojami, które znają dzisiaj wszyscy. Licznymi sukcesami odznacza się również solowa ścieżka piosenkarki. 2016 rok był dla Lipnickiej czasem podsumowań. Jej 22-letnią działalność artystyczną uświetniały koncerty w ramach trasy „Na Osi Czasu”. Przyświecał im również singiel „Ptasiek” zwiastujący nadchodzący album artystki. Utwór, któremu zdecydowanie należy się nagroda za najlepszy polski tekst minionego roku.

Mitch & Mitch & Kassin

Mitch & Mitch to polski zespół istniejący już 15 lat, założony przez Bartłomieja „Mitcha” Tycińskiego oraz Macieja „Mitcha” Morusia. Dziś grający w bardzo rozległym składzie. Niekonwencjonalny jest sam sposób prezentowania się zespołu – pełno w nim niedopowiedzeń i celowych zabiegów, które sprawiają, że mamy wrażenie, iż zderzamy się z zupełnie odległym światem, należącym do wszechobecnych Mitchów. Równie odległą i intrygującą krainą jest muzyka prezentowana przez zespół. Chociaż głupio tu szufladkować, dziennikarze wrzucają oryginalny band do półki z jazzem, rockiem alternatywnym czy popem. Projekt, który zostanie zaprezentowany podczas tegorocznego Enea Spring Break, narodził się w 2014 za sprawą brytyjskiego muzyka Kassina. Premiera wspólnego albumu planowana jest na 24 marca. To wtedy dowiemy się, czym tym razem zaskoczą nas artyści. Nadstawiajcie ucha!

Organek

Album „Głupi”, wydany w 2013 roku, wyniósł zespół Tomasza Organka na wyżyny. Single „Głupi ja” czy „O, matko!” pięły się na liście przebojów trójki, wraz z czym wzrastała pozycja debiutanckiego krążka grupy pośród najlepiej sprzedających się polskich albumów ówczesnego okres. Zwieńczeniem tego sukcesu była nominacja płyty do nagrody „Fryderyk” w 2015 roku. „Czarna Madonna” to drugi album bandu (z gościnnym udziałem Adama Darskiego) przyjęty z nie mniejszym entuzjazmem niż jego poprzednik. Utwór „Missisipi w Ogniu” szybko wspiął się na pierwsze miejsce listy radiowej Trójki zyskując przy tym rozgłos dla nowego materiału. W klipie do drugiego singla, gościnnie, wystąpiła Kora. Zobaczcie tego efekty poniżej.

Domowe Melodie

Trudno się w nich nie zakochać! Trio w składzie: Justyna Chowaniak, Staszek Czyżewski oraz Kuba Dykiert okazało się prawdziwym fenomenem kiedy to spore tłumy zaczęły przybywać na ich koncerty, a piosenki z debiutanckiego albumu „Domowe Melodie” pozyskiwały sobie coraz szersze grono odbiorców. Na obydwie płyty zespołu (drugi album „3″) składają się utwory od początku do końca stworzone w domowym zaciszu, nad których to powstawaniem trójka muzyków sprawowała pełną kontrolę. Co również charakterystyczne dla projektu to niekonwencjonalne podejście do tematów piosenek oraz wyjątkowa prezentacja bandu na scenie. Zobaczcie to na Spring Breaku!

Łona, Webber & The Pimps

Pierwszy wspólny album rapera Adam „Łony” Zielińskiego z producentem Andrzejem „Webberem” Mikoszem pojawił się 15 lat temu. Szczeciński duet postanowił nie kończyć współpracy na jednym krążku, dzięki czemu dziś możemy słuchać już siedmiu wydanych przez muzyków albumów. Ostatnia, wydana w kwietniu zeszłego roku płyta zatytułowana „Nawiasem mówiąc”, znalazła się wysoko na liście najchętniej kupowanych płyt w Polsce. To za co ceni się duet to koncertowa energia. Na nadchodzącym Spring Breaku podgrzewana przez formacje The Pimps!

Julia Pietrucha

Choć Julia wymyka się spod naszej listy, będąc debiutantką na tegorocznym evencie, poprzez zamieszanie jakie udało jej się zrobić w minionym roku, wpisuje się w grono headlinerów Spring Break 2017. Sama autorka zaskoczona była dużą ilością sprzedanych kopii jej debiutanckiego albumu „Parsley”. To materiał bardzo spójny, przenoszący słuchacza w odległe miejsca, które inspirowały samą autorkę. Zjawiskowość krążka docenił, poza krytykami i odbiorcami Julii, Dawid Podsiadło, który zaprosił wokalistkę do wspólnego duetu. W jakie miejsca podczas nadchodzącego koncertu, tym razem, przeniesie nas Julia Pietrucha?