W ramach Next Fest w Sali Wielkiej CK Zamek zobaczymy cztery wyjątkowe projekty, które łączą alternatywę, elektronikę, rap i intensywną emocjonalność – od introspekcji po klubową energię.
Misia Furtak
Swoją obecność na scenie alternatywnej zaznaczyła jako członkini zespołu très.b, z którym zdobyła m.in. Paszport Polityki i Fryderyka. Solowa twórczość pokazała ją jako artystkę kompletną i wielowymiarową, wykraczającą poza ramy alternatywy. Nadchodzący, czwarty album ma być refleksyjną kontynuacją wcześniejszych doświadczeń, opartą na idei wspólnoty, wsparcia i odpowiedzialnego głosu w muzyce.
Natalia Grosiak
Wokalistka, autorka tekstów i jedna z kluczowych postaci polskiej sceny muzycznej, znana jako liderka Mikromusic. Jej charakterystyczna barwa głosu i emocjonalna autentyczność sprawiają, że balansuje między poetycką subtelnością a bezpośrednim komentarzem do rzeczywistości, tworząc intymne, a jednocześnie angażujące koncertowe przestrzenie.
Słoń
Jeden z najbardziej charakterystycznych polskich raperów, od lat kojarzony z horrorcore’em, ale nieograniczający się do jednego stylu. Współtwórca projektów takich jak WSRH czy „Demonologia”, ma na koncie złote płyty i liczne sukcesy sprzedażowe. Jego twórczość wyróżnia się unikatowym flow, mroczną estetyką i wyrazistym charakterem scenicznym.
Bass Astral
Jakub Tracz, znany jako Bass Astral, to producent łączący muzykę klubową z popową wrażliwością. Po sukcesie duetu Bass Astral x Igo kontynuuje solową drogę, rozwijając autorską wizję elektroniki. Jego album „Techno Do Miłości” potwierdza umiejętność łączenia tanecznej energii z melodyjnością i producencką precyzją.
To wieczór, w którym emocjonalna alternatywa spotyka się z hip-hopem i nowoczesną elektroniką, tworząc wielowarstwową koncertową opowieść.