W grudniu Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „JazZamek” − występ zespołu Głupi Komputer w specjalnym, poszerzonym składzie. Koncert promuje debiutancką płytę grupy „Jazz Not Found”, wydaną w 2025 roku nakładem wydawnictwa Antena Krzyku.
Głupi Komputer powstał dzięki silnej relacji towarzysko-artystycznej trzech poznańskich muzyków, wywodzących się z pozornie odrębnych środowisk: post-rockowego, klasycznego i jazzowego oraz akademickiego i kompozytorskiego. Fetler, Karpiński i Królikowski współpracują od wielu lat w ansamblach Fanfara Awantura i Polmuz. Tym razem w „najlepszym” z możliwych układów, czyli w tercecie. Stworzyli zespół całkowicie autorski, którego repertuar trudno sklasyfikować, ale próbując to zrobić można napisać, że są to jednocześnie przebojowe piosenki, awangardowa muzyka improwizowana, ciężka elektronika, toksyczny drum’n’bass i popowe ballady złączone w jeden nieprzerwany, taneczny set koncertowy.
W Poznaniu usłyszymy specjalny, poszerzony skład. Będzie to jedyna okazja, aby posłuchać Głupiego Komputera w wydaniu big band.
Wykonawcy:
Głupi komputer ++
Jakub Królikowski – syntezatory
Daniel Karpiński – perkusja, elektronika
Michał Fetler – saksofon basowy, altowy, Polivoks
Krzysztof Kuśmierek – saksofon tenorowy i sopranowy
Wojciech Braszak – saksofon barytonowy i altowy
Tomek Szczepaniak – wibrafon, marimba, idiofony
Zbigniew Wilk – tuba