Niezwykły koncert urodzinowy „Felicjan Andrzejczak & Przyjaciele” już 16 maja w Auli Artis w Poznaniu!

Głos Felicjana Andrzejczaka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych męskich głosów w Polsce. Artysta od ponad 4 dekad występuje w kraju i za granicą, zachwycając odbiorców swoim niepowtarzalnym głosem i pięknymi tekstami piosenek, na czele z legendarnym już utworem „Jolka, Jolka pamiętasz”.

Ostatnie lata, są dla wokalisty bardzo pracowite. W marcu tego roku ukazał się już drugi singiel pt. „Nie żałuję niczego” zapowiadający nowy album. Słychać w nim, nieprzerwaną moc wyjątkowego głosu Artysty.

Aż trudno uwierzyć, patrząc na doskonałej formę fizyczną i wokalną Felicjana Andrzejczaka, że 16 maja kończy 75 lat! „Dawno temu wymarzyłem sobie swoje urodziny na scenie pośród życzliwych i przyjaznych mi osób. Marzenie się spełnia . Jestem szczęśliwy, że 16 maja w Auli Artis w Poznaniu odbędzie się wyjątkowy koncert „Felicjan Andrzejczak & Przyjaciele”.

Pomimo swoich lat, mam dużo energii i chęci do działania. Nie boję się wyzwań i pracy. Jestem bardzo aktywny, realizuję nowe projekty, wydaje piosenki i dużo koncertuję. Już niebawem ukaże się moja autorska płyta.
To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie otaczający mnie ludzie, przyjaciele i wierni fani. To właśnie dla nich i z nimi chce śpiewać w dniu moich urodzin!” – powiedział Felicjan Andrzejczak Jubilat zaprosił na wspólne koncertowanie wielu wyjątkowych gości bliskich jego sercu. Na scenie oprócz niego wystąpią między innymi: Kasia Kowalska, Małgorzata Ostrowska, Julia Rosińska, Andrzej Krzywy, Grzegorz Kopala.

Felicjan Andrzejczak uznawany jest za artystę wielopokoleniowego. Stanowi inspirację. Dlatego na scenie podczas koncertu urodzinowego pojawią się również Dorota Kopka, Adam Kalinowski, Piotr Nowak, Marcin Simiński i sześcioletnia Zuzia. „Ja też kiedyś dostałem szansę. Teraz chcę to oddać. Najważniejsze nie jest to, co nas dzieli, lecz właśnie to co nas łączy. A ludzi i pokolenia nade wszystko łączy muzyka. I tak właśnie będzie na moim koncercie. Oprócz największych hitów lat 80- tych i 90 -tych, takich jak między innymi „Jolka, Jolka pamiętasz”w moim wykonaniu, „Meluzyna „ w wykonaniu Małgorzaty Ostrowskiej, „Antidotum” w wykonaniu Kasi Kowalskiej , „Kochać inaczej” w wykonaniu Andrzeja Krzywego, wybrzmią też mniej znane piosenki.” – powiedział Felicjan Andrzejczak. Koncert poprowadzi Andrzej Czerski satyryk, autor i wykonawca. Współzałożyciel i kierownik literacki poznańskiego kabaretu „Pod Spodem”. Kiedyś wieloletni współpracownik Bohdana Smolenia i radiowej Trójki.

Muzycy:
Piotr Nowak – instrumenty klawiszowe, chórek
Daniel Gola Patalas – gitary
Michał Kwapisz – bas
Mirosław Kamiński – perkusja
Jacek Skowroński – fortepian
oraz
Glam quartet:
Barbara Szelągiewicz – pierwsze skrzypce
Dominika Piechowiak-Dołżyńska – drugie skrzypce
Karolina Waścińska-Łukanowska – altówka
Agnieszka Kowalczyk – wiolonczela

Piękna sala koncertowa, scenografia i oświetlenie stworzą niepowtarzalny klimat koncertu. Będzie to prawdziwy spektakl muzycznym podczas, którego Jubilat i jego Przyjaciele zabiorą Państwa w niezwykłą muzyczną podróż.