YUMI ITO to szwajcarska wokalistka o polsko-japońskich korzeniach. Po wydaniu albumu „Stardust Crystals” SWR2 Jazz ogłosiło ją „wokalnym odkryciem roku 2020″, jej płyta znalazła się również w Top 10 of Best Albums prestiżowego magazynu Jazz Thing pośród takich artystów, jak Avishai Cohen, Lionel Loueke, Lucia Cadotsch oraz John Scofield.

Yumi Ito inspiracje do opowiadanych w swojej muzyce historii czerpie z otaczającego ją świata, poruszając zarówno mocne, aktualne tematy jak i skupiając się na prostej codzienności. W jej głosie wybrzmiewają różne barwy, tworząc amalgamat kilku stylów. Yumi Ito, jako muzyk, kompozytorka, producentka i aranżerka z japońskimi i polskimi korzeniami umiejętnie podąża własną ścieżką stylistyczną, opartą na setkach godzin ćwiczeń. Jej autorska twórczość obejmuje jazz, art-pop, elektronikę, improwizację i muzykę neoklasyczną swobodnie wykonywane zarówno w dużych składach, jak i podczas solowych występów, zawsze przy tym opowiadając intrygującą historię.

„Ysla”, nadchodzący album Yumi Ito, to nowy szczyt w twórczości szwajcarsko-polsko-japońskiej wokalistki: osobiste historie, imponujące improwizacje i wyjątkowy głos – jak wyspa, dumny, stoicki i silny pośrodku oceanu art-popu, jazzu i neoklasyki.

Bilety w cenach: miejsca siedzące 80 zł
Bilety dostępne na: www.eventim.pl/noapp/event/16900674/?affiliate=gtpUwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.