Galicja Productions zaprasza na finał trasy koncertowej odbywającej się z okazji 30-lecia grupy ILLUSION. Gośćmi specjalnymi będzie grupa Flapjack i Decapitated!

Impreza finałowa odbędzie się 25 lutego 2023 w klubie Muzycznym B17 w Poznaniu.

ILLUSION to niewątpliwie jeden z najważniejszych zespołów rockowych w naszym kraju. Jego początek datuje się na 1992 rok. Wówczas zespół stworzyli w Gdańsku, były muzyk grup She i Skawalker Tomasz „Lipa” Lipnicki, Jerzy „Jerry” Rutkowski oraz Paweł Herbasch. Pierwszy koncert grupy odbył się w lutym 1992 w Gdańsku. Jeszcze w sierpniu tego samego roku dołączył do nich Jarosław Śmigiel. I w takim właśnie oryginalnym składzie grupa funkcjonuje do dziś. Debiutancka płyta Illusion trafiła na sklepowe półki w 1993 rolku. Na krążku jako gości można było usłyszeć też wokalistę Grzegorza „Guzika” Guzińskiego (Ndingue, Red Rooster, później Flapjack) oraz gitarzysta Janusz Sokołowski (eks-Apteka).

Koncerty Illusion nieustannie cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród fanów w całym kraju. Zespół znany jest z tego, że przekazuje wiele energii swojej publiczności. Zespół można usłyszeć w całym kraju podczas koncertów w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu.

Zespół ma na koncie takie przeboje jak „Nóż”, „Vendetta”, „Nikt”, „Kły”.

Flapjack powstał w 1993 roku z inicjatywy Roberta „Litzy” Friedricha i Macieja „Ślimaka” Starosty (obaj z zespołu Acid Drinkers). Pozycję drugiego gitarzysty objął Maciej Jahnz, z którym Litza grał wcześniej w zespole Slavoy. Basistą został Jacek „Hrap-Luck” Chraplak, późniejszy realizator dźwięku, do składu dołączył również Marcin „Wimek” Wimońć, wokalista i saksofonista zespoły Squot. Przez pewien okres gitarzystą Flapjacka był także nieodżałowany Aleksander „Olass” Mendyk. Rolę wokalisty, po kilku zmianach personalnych, ostatecznie objął Grzegorz „Guzik” Guziński z trójmiejskich formacji Red Rooster i Ndingue.

Rock’n’rollowa formacja Black River składa się z muzyków grup takich jak Behemoth, Dimmu Borgir, Rootwater, Geisha Goner, Hunter, Vesania czy Neolithic.

W Black River występują: Tomasz „Orion” Wróblewski (Behemoth) i Dariusz „Daray” Brzozowski (Dimmu Borgir), a towarzyszą im Piotr „Kay” Wtulich i Artur „Art” Kempa (Gitary) oraz wokalista Maciej Taff.

Zespół powstał w 2008 roku i łączy chwytliwość i nośność swoich utworów z ciężkimi riffami i charakterystycznym, drapieżnym wokalem. Kapela wróciła na sceniczne deski w 2019 roku, po dziesięcioletniej przerwie i odrodziła się niczym Feniks z popiołów świetnym albumem „Humanoid”. Znani muzycy z rock’n’rollowym przytupem udowodnili, że ich stoner/hard rockowo-metalowe brzmienie nie straciło na świeżości, którą znamy z debiutanckiego albumu.

Pewne jest to, że zbliżające się koncerty Black River ucieszą wszystkich fanów spragnionych mocnych brzmień w najlepszym wydaniu.