Po dłuższej przerwie wracamy z naszym cyklem: Co w Poznaniu piszczy”. Sprawdźmy zatem, co w tym tygodniu, a szczególnie w ten wakacyjny weekend czeka na mieszkańców Poznania!

21-07-2021 (środa) – Akademicki Teatr Muzyczny „Olimpia”, ul. Grunwaldzka 22, godz. 17:00 –Piazzolla i inni – koncert z cyklu Scena Letnia w Akademii Muzycznej

To już kolejny koncert z cyklu Scena Letnia w Akademii Muzycznej. Tradycja takich muzycznych spotkań narodziła się już w 2012 roku i do dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku studenci, doktoranci i pedagodzy Akademii Muzycznej, mają okazję zaprezentować się w nowej przestrzeni – czyli Akademickim Teatrze Muzycznym „Olimpia”, który to Uczelnia pozyskała właśnie do realizacji swoich celów artystycznych. W tę środę podczas koncertu, usłyszymy twórczość takich artystów jak: P. Czajkowski, R.Schumann, czy H. Opieński. Wstęp na wspomniane wydarzenie jest bezpłatny.

21-07-2021 (środa) – CK Zamek, Dziedziniec Zamkowy, ul. Święty Marcin 80/82, godz. 19:30 – Koncert cyklu 7 Wspaniałych – Morświn bilety w cenie 50 zł

Morświn, to najnowszy projekt muzyczny Marcina Świetlickiego, który znany jest ze swojej muzyczno-mówionej aktywności w zespołach takich jak: Świetliki, Czarne Ciasteczka, czy w duecie m.in z Mikołajem Trzaską. Wraz ze wspomnianym artystą, Morświna współtworzą jeszcze: Małgorzata Tekiel (bas) i Paulina Owczarek (saksofon barytonowy). Podczas ubiegłorocznego lockdownu Świetlicki wraz z Tekiel oraz grupą wielu innych artystów z całego kraju, stworzyli 15 – minutowy ekscentryczny poemat dźwiękowy – suitę Rewolucjaaa. Utwór jest połączeniem m.in. metalu, jazzu, czy punku, co rzeczywiście tworzy prawdziwą rewolucję dźwiękową. Na początku tego roku Trio wydało także swoją debiutancką płytę Rewolucjaaa, na której nie brakuje ponadgatunkowych, charakterystycznych dla twórczości Morświna utworów.

22-07-2021 (czwartek) – KontenerART, ul. Ewangelicka, godz. 19:00-23:30 – Jam Session w KontenerART – wstęp wolny

Czwartkowe wieczory w KontenerART, to podróż w głąb muzycznego świata, w którym ścierają się ze sobą różne nurty zarówno te artystyczne jak i muzyczne. Każdy kto ma pomysł i instrument może zaprezentować swoje umiejętności muzyczne na otwartej scenie i świeżym powietrzu. Nagłośnienie oraz backline na scenie zapewnia organizator wydarzenia, więc każdy kto ma ochotę i tworzy ciekawą muzykę, musi tylko po prostu przyjść.

23-07-2021 (piątek) – Nocny Targ Towarzyski, ul. Kolejowa 23, godz. 20:00 – Koncert w ramach cyklu Lato w Plenerze: Kukon – bilety w cenie 55 zł (dostępne na: ebilet.pl, Eventim, biletomat.pl)

W ramach cyku lato w plenerze, już w ten piątek na scenie Nocnego Targu Towarzyskiego zaprezentuje się Kukon – 25-letni raper, którego twórczość cieszy się coraz większą popularnością, nie tylko w kraju ale także na świecie. Kilkanaście miesięcy temu, twórca i jego działalność muzyczna zostały wyraźnie docenione, gdyż zajął ósme miejsce na światowej liście debiutów Spotify.

24-07-2021 (sobota) – Skwer Play – obok stadionu Lech Poznań, ul. Bułgarska 17, godz. 20:00 Michał Szpak – koncert – bilety w cenie 89 zł

Już w tę sobotę w Poznaniu, wystąpi jeden z najbardziej utalentowanych i barwnych postaci polskiej sceny muzycznej – Michał Szpak. Po raz pierwszy zachwycił nie tylko jurorów talent show – X Factor, ale także publiczność wykonując utwór Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”. W 2016 roku z utworem „Color Of Your Life” wygrał polskie preselekcje do Eurovision Song Contest. Jego finałowy występ podczas Eurowizji w Sztokholmie zdobył uznanie widzów, wg których artysta zasłużył na 3cie miejsce (ostatecznie zajął ósmą pozycję). W 2016 roku podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu zdobył Grand Prix Publiczności – Złote Opole będące podsumowaniem 53-letniej tradycji festiwalu.

25-07-2021 (niedziela)Scena nad Rusałką, Restauracja Rusałka, ul. Golęcińska 27, godz. 19:00 – Koncerty Sołackie nad Rusałką: De Jacarandá

Rada Osiedla Sołacz, Towarzystwo Przyjaciół Sołacza i Restauracja Rusałka zapraszają w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 19.00 nad Rusałkę, gdzie odbywają się Koncerty Sołackie. W ramach tego wydarzenia w tę niedzielę wystąpi: zespół De Jacarandá w składzie: – Héctor Bravo (Peru), Emiliano Franco (Argentyna), Román Mendez (Meksyk) i Jorge Ortega (Peru). Tworzone i grane przez zespół utwory odzwierciedlają wpływy różnych kultur, a także sporo współczesnego brzmienia m.in. rock, jazz, czy folklor. Wśród tradycyjnych instrumentów używanych przez muzyków zespołu np. gitary klasycznej, znajdują się także tradycyjne instrumenty nadające oryginalne brzmienie takie jak np. charango, tres cubano, requinto jarocho y la jarana – czyli regionalne wersje barokowej gitary.