Już dokładnie za tydzień – 21 maja swoją działalność, choć jeszcze w reżimie sanitarnym wznowią kina teatry, filharmonie i inne instytucje kultury. Sprawdźmy zatem, co w tym czasie czeka na mieszkańców Poznania w miejscowych kinach.

Kino Muza, ul. Św. Marcin 30

Repertuar 21.05 (piątek) – 28.05 (piątek)

Świat który nadejdzie / reż. Mona Fastvold / USA 2020 / 98 min

Stan Nowy Jork, lata 50. XIX wieku. Abigal (Katherine Waterson) mieszka na odludnej farmie z mężem Dyerem (Casey Affleck). Spokojne życie odlicza porami roku i zapiskami w dzienniku. Gdy nadchodzi wiosna, Abigail poznaje Tallie (Vanessa Kirby), która wprowadza się wraz z mężem Finneyem (Christopher Abbot) na sąsiednią farmę. Dwie kobiety nawiązują nieśmiałą relację, wypełniającą powoli pustkę w ich życiu, o której wcześniej nie miały pojęcia. Intymność i namiętne oddanie między kobietami rośnie wraz ze świadomością, w jakiej znalazły się sytuacji. Jaki będzie finał tej historii i czy rzeczywiście dane będzie bohaterkom zaznać prawdziwego szczęścia?

Martin Eden / reż. Pietro Marcello / Francja, Włochy 2019 / 129 min

Z chwilą, gdy tytułowy bohater filmu Pietra Marcella, wywodzący się z klasy robotniczej Martin Eden, spotka na swej drodze Elenę, nie ma wątpliwości, że to miłość od pierwszego wejrzenia. Myśl o ślubie z pochodzącą z dobrze sytuowanej przemysłowej rodziny młodą kobietą powoli staje się jego obsesją. Chcąc zatrzeć klasową różnicę i skromne pochodzenie, marzy o zdobyciu wykształcenia oraz rozpoczęciu kariery pisarskiej. Wsparcie znajduje u boku starszego lewicowego intelektualisty, który przyczyni się także do politycznego przebudzenia bohatera.

Ojciec reż. Florian Zeller / Wielka Brytania 2020 / 97 min

Anna (Olivia Colman) stara się opiekować 80-letnim ojcem, Anthonym (Anthony Hopkins), który od kilku lat wykazuje oznaki demencji. Kobieta martwi się stanem ojca i stara się zapewnić mu jak najlepszą opiekę. Ojciec nie docenia jednak starań córki i za wszelką cenę próbuje jej udowodnić, że da sobie radę sam, co pokazuje poprzez kaprysy, kłótnie, czy odrzucanie kolejnych opiekunów. Anna jest przygnębiona całą tą sytuacją i ciężko jest jej się z nią pogodzić, tym bardziej iż widzi, że każdego dnia ojciec gaśnie coraz bardziej.

W repertuarze kina Muza także:

Nomadland reż. Chloé Zhao / USA 2020 / 108 min

Ludzki głos reż. Pedro Almodóvar / Hiszpania 2020 / 75 min

Więcej informacji na temat działalności kina, pełen repertuar oraz godziny sensów dostępne na stronie kina: https://www.kinomuza.pl/

Kino Apollo, ul. Ratajczaka 18

Repertuar 21.05 (piątek) – 27.05 (czwartek)

Jeźdźcy sprawiedliwości reż. Anders Thomas Jensen / Dania 2020 / 116 min

Markus wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu… kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk, dziwak. Otto z dwójką ekscentrycznych przyjaciół przekonują Markusa, że katastrofa pociągu nie była zwykłym wypadkiem a starannie zaplanowanym zamachem…

Nocny konwój reż. Anne Fontaine / Francja 2020 / 98 min

Trójka policjantów, otrzymuje nietypowe zadanie – eskorta nielegalnego imigranta na lotnisko, skąd ma zostać deportowany do swojej ojczyzny. Po drodze jedna z policjantek biorących udział w zadaniu odkrywa, iż deportowany imigrant zostanie poddany karze śmierci po powrocie do swojego kraju. Informacja ta sprawia, iż kobieta zaczyna kwestionować słuszność misji w której bierze udział. Co zwycięży? Moralność, czy obowiązek?

Minari reż. Lee Isaac Chung / USA 2020 / 115 min

W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi (Steven Yeun) przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin z wielu względów. Czy uda im się zaaklimatyzować, a ich marzenia staną się rzeczywistością ?

Poza powyższymi w repertuarze kina Apollo także m.in.:

Na rauszu reż. Thomas Vinterberg / Kanada 2020 / 117 min

Ludzki głos reż. Pedro Almodóvar / Hiszpania 2020 / 75 min

Palm Springs reż. Max Barbakow / USA 2020 / 90 min

Więcej informacji na temat działalności kina, pełen repertuar oraz godziny sensów dostępne na stronie kina: http://kinoapollo.pl/kino